Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
předevčírem
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
předevčírem
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
předevčírem
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
předevčírem

České muškařky kralovaly světu: MS v jižních Čechách patřilo domácím týmům!

Marek iRybářství 29. května 2024 0 komentářů
muškaření

Stupně vítězů v soutěži týmů žen. Foto: Igor Slavík a ČRS

ČRS a MRS

Jihočeské řeky a jezera se staly dějištěm prestižního Mistrovství světa v muškaření žen a masters, které probíhalo od 19. do 25. května 2024. Do České republiky se sjeli nejlepší sportovní rybáři a rybářky z celého světa, aby poměřili své dovednosti v krásném prostředí jihočeské přírody.

text: za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová

Celkem 24 týmů soutěžilo v různých kategoriích, přičemž české reprezentantky a veteráni dosáhli vynikajících výsledků. Významnou událostí bylo vítězství českého týmu žen, který si odnesl zlatou medaili, stříbrnou pozici obsadila Francie a bronzové medaile si domů odvezly reprezentantky Austrálie. V individuální kategorii žen se na prvním místě umístila Štěpánka Šimůnková Marková z České republiky, druhé místo obsadila Julie Quillard z Francie a třetí skončila domácí závodnice Kateřina Švagrová.

REKLAMA

muškaření
Mistryně světa v muškaření 2024. Foto: Igor Slavík a ČRS

Trenér reprezentace žen Jaromír Šram nám k proběhlému šampionátu napsal:

„Od našich závodnic se automaticky očekávalo, že opět šampionát vyhrají, a to nás dostávalo do určitého psychického tlaku, který nám na pohodě nepřidával. A když se nám v určitých momentech nedařilo, nervozita vzrůstala. Muškařská úroveň závodnic z některých států se poslední dobou evidentně zlepšuje, a to i díky kvalitním průvodcům z řad místních rybářů i z řad našich závodníků, kteří soupeřům poskytují důležité informace včetně mušek. A potom nastává situace, že skoro všichni chytají na ‚naše‘ mušky, ‚naším‘ stylem, a pak už je to jenom o losu, kdo dostane lepší úsek řeky s více rybami. Tímto ztrácíme velkou výhodu domácího prostředí. Rozhodně vítězství našich žen nebylo jednoduché a zadarmo. Jejich příprava byla kvalitní, zodpovědná a nasazení obrovské. Opět se potvrdilo, že týmová spolupráce a kamarádství v našem družstvu nám pomohlo tento šampionát zvládnout a vyhrát.“

REKLAMA

muškaření
 Stupně vítězů v kategorii jednotlivců – ženy. Foto: Igor Slavík a ČRS

V kategorii masters pak naši zkušení rybáři obsadili třetí místo v týmové soutěži. Mistry světa se stali Italové a stříbrnou příčku obsadilo Španělsko. Individuálně si nejlépe vedl Valerio Santi Amantini z Itálie, stříbrnou medaili získal domácí reprezentant Bořek Kopecký a bronz rovněž český závodník Marek Macka.

Slavnostní vyhlášení výsledků s medailovým ceremoniálem proběhlo v krásném prostředí zahrady cisterciáckého kláštera ve Vyšším brodě. V rámci ceremoniálu promluvili a medaile úspěšným závodníkům předávali: 2. viceprezident FIPS-Mouche Edoardo Ferrero, generální sekretář FIPS-Mouche Stefan Allacker, místostarostka Vyššího Brodu Romana Ouředníková, předseda Českého rybářského svazu Karel Mach, jednatel Českého rybářského svazu Roman Heimlich, prezident Slovenského rybářského svazu Ivan Orovčík, předseda Moravského rybářského svazu Jiří Ryšánek, hlavní pořadatel šampionátu a místopředseda ČRS JčÚS Milan Hladík, jednatel ČRS JčÚS Jiří Marek.

muškaření
Stupně vítězů v soutěži týmů masters. Foto: Igor Slavík a ČRS

Děkujeme všem účastníkům, organizátorům a dobrovolníkům za úspěšný průběh mistrovství a gratulujeme našim reprezentantům k jejich skvělým výkonům. Těšíme se na další ročník, který doufáme přinese opět skvělou atmosféru a napínavé rybářské souboje.

Pozvánka na Mistrovství světa juniorů

Srdečně vás zveme na Mistrovství světa v muškaření juniorů, které se uskuteční v srpnu 2024 opět na jihu Čech. Přijďte podpořit mladé naděje rybářského sportu a užít si jedinečnou atmosféru tohoto mezinárodního klání. Podrobnosti o programu naleznete na webových stránkách šampionátu. Těšíme se na vaši účast!

Petrův zdar!

muškaření
Český bronzový tým masters. Foto: Igor Slavík a ČRS
muškaření
 Individuální stupně vítězů masters. Foto: Igor Slavík a ČRS
mistrovství světa
Významní hosté slavnostního ceremoniálu (zleva): 2. viceprezident FIPS-Mouche Edoardo Ferrero, prezident Slovenského rybářského svazu Ivan Orovčík, místostarostka Vyššího Brodu Romana Ouředníková, předseda Českého rybářského svazu Karel Mach, předseda Moravského rybářského svazu Jiří Ryšánek, jednatel ČRS JčÚS Jiří Marek. Foto: Igor Slavík a ČRS
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled