Petra Rindtová chytila na jezeře Velký Písečák u Příšovic parádního kapra! S délkou 95 cm a hmotností 15 kg je to její osobní rekord ze svazové vody. Ryba jí ovšem nedala nic zadarmo. Jak souboj probíhal?

text: Marek Kožušník

„S manželem jsme vyrazili v pátek 30. července konečně na dovolenou. A naše dovolená je vždy o rybách, oba aktivně rybaříme už sedm let. A jak to tak bývá, manžel mi v úlovcích celkem dává na frak,“ popisuje pro iRybářství Petra.

Jenže teď to mělo být jinak, konečně se to zlomilo. „Po několika dnech o plotičkách a kapřích mrňouscích o velikosti kolem 35 cm jsem už byla zoufalá. Manžel tahal monstra od 77 do 86 cm a já malé plotice a kapří potěr,“ pokračuje Petra.

A tak se rozhodla změnit strategii. „Jak se říká, změna místa, ryba jistá. Změnila jsem místo lovu, dvě koule o průměru 16 mm jsem změnila na švestkovou plovoučku o průměru 14 mm – švestka namočená dva dny je prostě super,“ usmívá se Petra

Po dvaceti minutách přišel záběr. „Hned jsem věděla, že to bude pořádný kousek, ruka mě bolela téměř okamžitě. Zdolávala jsem ho asi třicet minut, dal mi neskutečně zabrat. Přesto jsem od manžela nechtěla žádnou pomoc, musela jsem to zvládnout sama,“ vypráví Petra.

úlovek
foto: archiv Petry Rindtové

Když už Petra věřila, že je kapr utahaný, opět se rozjel do neznáma. „Upřímně jsem si říkala, že snad vyhraje, jak mě ruka bolela, ale nemohla jsem to vzdát. Tak jsem bojovala dál a udolala ho,“ popisuje Petra.

Časopis Rybářství odebíráme už roky, i díky vašim tipům přišel tento krasavec a můj osobní rekord. Takhle velkou rybu nemá ani můj muž,“ usmívá se Petra Rindtová.