Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
předevčírem
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
před 4 dny
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
před 4 dny

Fotogalerie: Handicapovaní rybáři bojovali na Labi o titul mistra ČR

Marek iRybářství 3. května 2024 1 komentářů
rybářské závody

foto: Mirka Naglová

ČRS a MRS +36 dalších fotek

O posledním dubnovém víkendu proběhlo na Labi v Mělníku mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané s účastí polských závodníků a mistrovství ČR v plavané žen.

text: redakce

Mistrem republiky mezi handicapovanými rybáři se stal Radim Kozlovský z MO Kladruby, domácí šampionkou v plavané je pak Hana Purkrábková z MO Plaňany.

REKLAMA

V pátek byly na programu nejprve tréninky, kdy ryby s lovícími příliš nespolupracovaly, večer pak proběhlo slavnostní zahájení, kterého se zúčastnili Marek Odložilík, který všechny závodníky obdaroval welcome balíčky od firmy Timár CZ a předseda ČRS dr. Karel Mach, jenž sledoval závody po celý víkend.

Na samotné mistrovské závody se ryby umoudřily a nejčastěji lovenou rybou byl cejn.

REKLAMA

V sobotu se mezi handicapovanými nejvíce dařilo Petru Svatošovi, který nalovil přes 15 kg ryb, mezi ženami Markétě Nováčkové, která ulovila téměř 20 kg ryb.

Pozadu však nezůstali ani ostatní závodníci, a tak vše bylo do neděle otevřené. A v té se nejvíce dařilo Radimu Kozlovskému, jenž si nalosoval místo na začátku v sektoru B, takzvaného „fořta“, což proměnil v úlovek přes 21 kg ryb, čímž si zajistil celkové vítězství. Po zásluze tak byl korunován králem plavané handicapovaných rybářů pro rok 2024. Druhý skončil středočeský Petr Svatoš a třetí byl polský závodník Andrzej Wacha.

V ženách pak neděle patřila Středočešce Haně Pukrábkové, jejíž výsledek přes 20 kg ulovených ryb z ní udělal vítězku dne a o celkovém jejím vítězství nakonec rozhodl větší počet CIPS bodů, když součet umístění měla stejný jako celkově druhá Markéta Nováčková. Třetí místo brala Jana Štiková.

rybáři
foto: Mirka Naglová

V družstvech se na prvním místě umístil polský tým ve složení Andrzej Wacha a Marcin Lebeda, druzí skončili Kladrubáci Radim Kozlovský s Martinem Kovářem a třetí byl další kladrubský tým Petr Svatoš s Emanuelem Vyhlídalem. Všechny týmy obdarovala firma Timár CZ kbelíky plné krmných směsí.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnili předseda SÚS Dušan Hýbner, předseda ČRS dr. Karel Mach, vedoucí oddělení sportu ČRS Jitka Chybová a trenér české reprezentace handicapovaných rybářů Vladimír Vyslyšel, který zároveň oznámil nominaci na červnové mistrovství světa v Bulharsku, kde nás budou reprezentovat pánové Kozlovský, Svatoš, Omamik, Krym a Vyhlídal.

Každý závodník si odnesl ceny od firmy DK Fishing, která dodává na český trh výrobky značky Saenger.

král
foto: Mirka Naglová

Mistr republiky byl obdarován jako už tradičně echolotem Lowrance od společnosti Wavy Boats a také krásnou dekorací ve tvaru kytice, která byla vyrobena ze 180 ks splávků od Edmunda Gutkiewicze.

Poděkování patří všem závodníkům a jejich asistentům za jejich výkony a fair play chování, velké poděkování míří k ČRS, který obě dvě mistrovství finančně zajišťuje, také MO Mělník za zapůjčení a přípravu závodní trati.

Velkou práci odvedli dobrovolníci z řad kladrubské organizace. Mirka Naglová, která pořizovala v průběhu závodu fotografie, Pavel Kletečka, Pavel Hošek, Jakub Starý, Jan Kadlec a rodina Vaingátova zařizovala veškeré zázemí v campu i na závodním úseku.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled