Patrik Štolc se věnuje rybaření pět let. Ze začátku chytal na srkačku, brzy ale začal poznávat cílený lov velkých kaprů na boilie. Na níže uvedeném videu se můžete inspirovat, jak lovit velké kapry v době, kdy zrovna nehýří aktivitou.

text: Marek Kožušník

Podle Patrika Štolce je v zimě hlavně důležitá vytrvalost a znalost revíru. „Nejlepší je chytat v hlubších místech a nejlépe u podvodní vázky, kde se většinou ryby nachází,“ říká.

Co se týká nástrah, volí rozhodně menší. Experimentuje s kombinováním živých nástrah s umělými, případně dává samostatně pod háček nebo na háček živé nástrahy. „S krmením bych to nepřeháněl a krmil rozhodně méně než na jaře či v létě, ale to záleží hlavně na daném revíru,“ dodává.

Své první video z rybaření vydal v roce 2018. „V něm jsem mimochodem chytal na přívlač, ale rybu jsem žádnou nechytil. Další video už bylo z lovu na těžko, kde jsem chytal převážně cejny,“ popisuje mladý rybář.

nástraha
foto: Patrik Štolc

Spojil tak dohromady své dva koníčky – rybaření a natáčení videí – a začal tvořit obsah s rybářskou tematikou na YouTube.

„Na rybaření nejvíce miluji klid a pohodu, proto nejraději vyhledávám místa, kde nechodí moc lidí. Hlavně se zaměřuji na kaprařinu, ale také rád chytám feeder nebo přívlač. V budoucnu bych rád zkusil i lov sumců,“ uzavírá Patrik Štolc.