Fotografie
fadli m.n okomentoval Výdej celorepub...
před 18 min
Fotografie
fadli m.n okomentoval Test rybářských...
před 19 min
Fotografie
fadli m.n okomentoval Původní versus ...
před 21 min
Fotografie
fadli m.n okomentoval Její podvodní v...
před 23 min
Fotografie
fadli m.n okomentoval Barakuda zaútoč...
před 25 min

Kam na ryby: Cézava 1 A

strunc 3. srpna 2020 0 komentářů

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kam na ryby

V době, kdy vzniká tento článek, vydatné deště způsobily v České republice (hlavně na Moravě) lokální záplavy. Tato politováníhodná skutečnost mě vedla k tomu, abychom se tentokrát blíže podívali na takový revír, kde se hladina nemění v závislosti na počasí. A tím je Cézava 1 A. Patří pod správu MO MRS Brno 5.

Text: Ivo Přibyl, foto: autor

Rybářský revír tvoří 2ha Návesní nádrž v k. ú. Opatovice. Až do roku 2012 tu platil zákaz lovu dravých ryb (štika, candát, sumec) všemi způsoby. Míra kapra je stanovena v rozmezí 45-70 cm, štiky 60 cm, lína 30 cm.

REKLAMA

Pohledem na výseč elektronické podoby Rybářských revírů ČR – Digitální atlas zjistíme umístění tohoto mimopstruhového revíru na mapě. Obsádka Cézavy dělá čest svému zaměření.

Jedná se menší rybník spíše místního významu, nicméně ani tato skutečnost mu neubírá na kráse. Už z názvu lze usoudit, kde je revír umístěn. Cézavu 1 A nemůžete minout. Přijíždíte-li směrem od Blučiny do Opatovic, lokalitu budete mít po levé ruce hned za mostkem.

REKLAMA

Přístup se dá označit jako velmi dobrý s možností parkování, převážná část okolí rybníka je travnatého charakteru, místy jsou vzrostlé stromy. Dno a hloubka se nevymykají standardu typickému pro tyto vody.

Předpokládané úlovky vycházející z dlouhodobých statistik potvrzují všeobecný názor, že se jedná o čistě mimopstruhový revír.

Ulovit zde můžete kapry, karase, cejny. Zajímavostí je poměrně vysoký počet chycených úhořů. Dále se zde loví amuři, líni, ale také štiky, sumci nebo okouni.

Zajímá vás historie revíru? První zmínka o Opatovicích u Rajhradu pochází již z roku 1048, kdy je toto jméno uvedeno v zakládací listině nedalekého rajhradského kláštera. Osadu tehdy daroval Břetislav I. břevnovským opatům (odtud název). Osada pak po dobu 800 let patřila pod duchovní správu opatství a teprve roku 1848 přešla pod správu světskou.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled