Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Bohuslav Řehák
včera
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Pavel Svečula
včera
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jan Kodym
včera
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Robert Vait
včera
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jonáš Hrnčíř
včera

Kam na ryby? Ostravice 6

strunc 9. dubna 2020 0 komentářů

Kam na ryby

Text: Ivo Přibyl, foto: autor

Tento díl seriálu věnujeme pstruhovému revíru Ostravice 6, který obhospodařuje MO Frýdlant nad Ostravicí. Tento nevelký potok, který kopíruje nedaleké hranice se Slovenskem, je 19 km dlouhý a jeho celková plocha je asi 6 ha.

V době, kdy jsem revír fotografoval a psal o něm, přišla „nová“ zima, proto ten sníh… Pro větší názornost použijeme výseč z mapy digitálního atlasu ČR, která znázorňuje polohu revíru graficky a následující popis pak upřesňuje, odkud a kam potok sahá a v kterých jeho částech je lov ryb zakázán.

REKLAMA

Přítok Odry. Od betonového mostu nad silnicí FM – Čadca ve Starých Hamrech až k pramenům Ostravice Bílé a Černé.
K revíru patří Velký potok od hranice prvního ochranného pásma (PHO I) nádrže Šance až k pramenům. Všechny přítoky a Velký potok od mostku u soutoku s Březovým potokem až k pramenům jsou CHRO – lov ryb je zde zakázán. K revíru patří také všechny potoky – přítoky nádrže Šance od hranice PHO I až k pramenům a jsou CHRO – lov ryb je zakázán i tady.

Tato horská říčka je přirozeně zarybněna převážně takovými druhy ryb, které se vyskytují v pstruhových vodách. Technický popis Ostravice 6 nahradím odkazem na fotografie, z nichž je patrný profil potoka.

REKLAMA

Ulovit zde můžete pstruha obecného (jeho míra je tu zvýšena na 30 cm!), pstruha duhového, okouna nebo lipana. Rybářské náčiní používáme měkké a jemné. Pokud jde o délku prutů, pak vybíráme hlavně kratší modely.

Závěrem přidám několik tipů na výlet. V zimním období můžeme využít některý z lyžařských areálů, např. Mezivodí. V letních měsících doporučuji využít nabízených služeb jednoho z místních středisek, kde je k dispozici vlastní bazén, dětské hřiště, vlastní rybník aj. Turistické stezky vám pro změnu přiblíží krásu Beskyd a je jedno, jestli je zdoláte na kole či pěšky.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled