Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
před 4 dny
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
před 4 dny

Kam na ryby? Ostravice 6

strunc 9. dubna 2020 0 komentářů

Kam na ryby

Text: Ivo Přibyl, foto: autor

Tento díl seriálu věnujeme pstruhovému revíru Ostravice 6, který obhospodařuje MO Frýdlant nad Ostravicí. Tento nevelký potok, který kopíruje nedaleké hranice se Slovenskem, je 19 km dlouhý a jeho celková plocha je asi 6 ha.

V době, kdy jsem revír fotografoval a psal o něm, přišla „nová“ zima, proto ten sníh… Pro větší názornost použijeme výseč z mapy digitálního atlasu ČR, která znázorňuje polohu revíru graficky a následující popis pak upřesňuje, odkud a kam potok sahá a v kterých jeho částech je lov ryb zakázán.

REKLAMA

Přítok Odry. Od betonového mostu nad silnicí FM – Čadca ve Starých Hamrech až k pramenům Ostravice Bílé a Černé.
K revíru patří Velký potok od hranice prvního ochranného pásma (PHO I) nádrže Šance až k pramenům. Všechny přítoky a Velký potok od mostku u soutoku s Březovým potokem až k pramenům jsou CHRO – lov ryb je zde zakázán. K revíru patří také všechny potoky – přítoky nádrže Šance od hranice PHO I až k pramenům a jsou CHRO – lov ryb je zakázán i tady.

Tato horská říčka je přirozeně zarybněna převážně takovými druhy ryb, které se vyskytují v pstruhových vodách. Technický popis Ostravice 6 nahradím odkazem na fotografie, z nichž je patrný profil potoka.

REKLAMA

Ulovit zde můžete pstruha obecného (jeho míra je tu zvýšena na 30 cm!), pstruha duhového, okouna nebo lipana. Rybářské náčiní používáme měkké a jemné. Pokud jde o délku prutů, pak vybíráme hlavně kratší modely.

Závěrem přidám několik tipů na výlet. V zimním období můžeme využít některý z lyžařských areálů, např. Mezivodí. V letních měsících doporučuji využít nabízených služeb jednoho z místních středisek, kde je k dispozici vlastní bazén, dětské hřiště, vlastní rybník aj. Turistické stezky vám pro změnu přiblíží krásu Beskyd a je jedno, jestli je zdoláte na kole či pěšky.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled