Nouzový stav podle premiéra Andreje Babiše skončí příští neděli 11. dubna. Pokud se tak skutečně stane, rybáři budou moci lovit od 12. dubna i za hranicemi svého okresu. Navíc přestane platit zákaz vycházení po 21. hodině.

text: redakce

Nouzový stav v Česku skončí 11. dubna, prodlužovat se nebude. V rozhovoru pro server tn.cz to v neděli potvrdil premiér Andrej Babiš. Od 12. dubna tak přestane platit omezení cest mezi okresy i zákaz nočního vycházení.

Z toho vyplývá, že budeme moci rybařit i za hranicemi okresu a déle než do 21 hodin – podle rybářského řádu na mimopstruhových vodách od 4 do 24 hodin a na vodách pstruhových (samozřejmě až od 16. dubna) od 6 do 20 hodin.

„Faktem je, že nouzový stav končí, prodlužovat ho nebudeme, pojedeme podle pandemického zákona,“ řekl Babiš serveru tn.cz a vzápětí potvrdil, že od 12. dubna skončí například omezení cestování mezi okresy nebo zákaz nočního vycházení.

Na nouzový stav se váže většina vládních protikoronavirových restrikcí. Zcela závislé je na něm omezení volného pohybu lidí.

1 Komentář

Napsat komentář