Ode dneška platí nová sada opatření ke zhoršující se epidemické situaci. Všichni rybáři netrpělivě čekají na další upřesnění, jak to bude s vycházkami k řece. Tady jsou.

text: Marek Kožušník, foto: Zdeněk Drahokoupil

S ohledem na Usnesení vlády České republiky č. 216 ze dne 26. února 2021 sděluje Ministerstvo zemědělství: Apelujeme na osoby, které provozují individuální lov v rámci výkonu práva myslivosti, práva rybářství a rybníkářství, aby jej v současnosti prováděly pouze na území, kde mají trvalý pobyt nebo bydliště a dodržely tak usnesení vlády ze dne 26. února 2021.

Všechny rybáře a myslivce žádáme, aby raději v následujících týdnech svou činnost omezili pouze na to nejnutnější.

Stanoviska k usnesení vlády v souvislosti se šířením pandemie může vydávat výhradně Ministerstvo zdravotnictví, případně místně příslušná hygienická stanice.

Komentáře (26)

 1. Vážené ministerstvo zemědělství zaplatil jsem včera z usetrenych peněz celosvazovou povolenku v hodnotě 4050 Kč chceteli mi zakazovat chytat vraťte mi peníze v opačném případě si trhnete nohou. Já i moje rodina jsme zdraví a myslím že rybám je to jedno Petrův zdar.

  • Vážení remcalové, ceny povolenek jsou v ČR jedny znejniších ve světě porovnámeli cenu a množství vod kde všude mohu za tuto cenu chytat. Zkuste (až situace dovoli)jet treba do Rakouska .Tam mate za 4000kč 2km úsek řeky. A že nejste pozitivní dnes neznamená, že nebudete zitra.

   • Když bude hradit stát škody spusobene zvěří proč ne zůstanu doma ale to oni dobře ví že to nedají tak budu jezdit lovit a na ryby taky chodím když jejich příbuzní a manželky tráví čas někde na sluníčku mimo republiku to je vpoho ať si dají ruky na srdce a pak kažou první ve rodině oni to nedodržují a po nás chcou pukuty ať jdou do……….

    • Přesně tak,polibte mi prdel,tři týdny zákaz nebude bude to na déle a pro peníze za celosvazovku si domech tam kde mi byla vydána a kdo si peníze odemne vzal.vracím i rybářský lístek,kolik co stojí v Rakousku je mi někde.

   • Nejlevnější na světě? Rakousko není zbytek světa. Co se tak podívat například na ceny v JAR, kde za roční povolenku pro „normálního“ (lov na prut) rybáře utratíte v přepočtu cca 150 korun bez jakýchkoliv členských poplatků, povodňového nebo brigádnických hodin…ale to už sklouzáváme k jinému tématu.

   • Chytráku v Rakousku berou jiné prachy!I za popelnice platí 10 krát tolik.Ale aspoň to tam mají čisté a ryb do cipa.

   • Většina těch rybářů, jsou tam sami. Nechápu proč by to měli omezovat. Pokud si z toho dělají hromadnou akci tak jsou blbci. Myslivci se po lese také rozprostřou 🤷

  • Skutečně jenom tři týdny ? Platím 5000 za povolenku. Pro důchodce to je slušná suma. Koho u vody nakazím nechápu. Pro voliče ano, kteří mají peníze navrhují zvednout ceny povolenek dle příjmu. Za neschopnost vlády nemohu.

 2. Taky mám celosvazovou povolenku,jsem důchodce a v obci nemám žádnou svazovou vodu,jsem zdravý,po negativním testua za ty prachy mám sedět s pruty u vany,to jenom vyvolení mohou jezdit kam chtějí?Už vidím jak nakazím x lidí,když si sednu s pruty u řeky..

 3. Take mam zaplaceno 4 000 kč ! UZ TAK NEHORAZNA SUMA, PRÝ NA ROK . V LÉTĚ SI MOC NEZARYBAŘÍME, V ZIMĚ LED, A JEŠTĚ NÁS ZBRZDÍ NĚJAKÉ ZÁKAZY ??? PROČ KDYŽ JSOU DANÉ VZDÁLENOSTI MEZI RYBÁŘI ? NEDÁVÁ TO VŮBEC SMYSL

  • Ladí,proč si nezarybarite v leté? Nějak mi uniká souvislost. A že byl par dni led – mohla jste jit chytat někam pod jez jako já s manželkou .

 4. Já nečtu, že je něco zakázáno. Apelují, žádají…ale nezakazují. Myslivci ostatně taky na hony můžou bez omezení ne?

 5. Kdo chce, tak si povolenku koupi. Kdo má vztah k přírodě a k rybaření tak mu cca 4000,- za rok nemůže tuto zálibu znepříjemnit. Opatření je tři týdny, kdy je téměř všude vše ještě zamrzlé. Neuskuteční rejpalove. Když nemáš prachy tak si najdi jiný koníček.

  • Já si ji(e) koupil. Pak zavřeli republiku. To je začátek února. Schůze zase nebudou. Bude duben a pak květen,. Třeba se budeme dusit v bytech i v těchto měsících. No a co dáĺ?

  • Skutečně jenom tři týdny ? Platím 5000 za povolenku. Pro důchodce to je slušná suma. Koho u vody nakazím nechápu. Pro voliče ano, kteří mají peníze navrhují zvednout ceny povolenek dle příjmu. Za neschopnost vlády nemohu.

  • Tak řeky u nas zatím nezamrzaji, a všichni už teď víme že nezůstane jen u tří týdnů, a jestli tomu věříte tak jste slepa ovce….

 6. Je hodně míst, kde v katastru obce nemáme žádný rybářský revír. Když mohu jet na nákupy třeba do okresního města, vlakem nebo autobusem, byť i s respirátorem, proč nemohu jet v rámci okresu třeba na přehradu či rybník si zachytat. Domnívám se, že právě možnost nákazy je u vody opravdu minimální. Už z podstaty této činnosti. Bohatě to podle mně vyvažuje skutečnost, že jsem na čerstvém vzduchu a sociální kontakty jsou opravdu na mizivé až žádné úrovni. Myslím, že rozumný apel na rybáře třeba ve sdělovacích prostředcích by byl určitě dobře pochopen a většinou rybářů plně akceptován.

  • Přesně. Nejde o peníze,ale o logiku. Jsem z Č.Budějovic, takže řeka ve městě,ale nechci vidět až všichni místní vyráží na Vltavu. To bude hlava na hlavě. Jestli není lepší povolit rybaření v rámci okresu. Rybáři by se určitě víc rozprskli.

 7. V ramci okresu by to bylo prijatelny.Jinak souhlasim,ze u vody je mnohem mensi moznost se nakazit nebo nakazit nekoho jineho nez treba v obchode.Petruv zdar!

 8. To jsou fakt nemocný lidi kdo o tom rozhoduje, v katastru obce to můžu házet tak akorát na silnici, nevím proč takhle otravujou, můžou poslat policii nebo armádu Ať nás kontrolují když bude hlouček můžou nám dát pokutu, tu možnost jim klidně dáme a jinak ze zákona jsou mezi rybáři tři metry chodím 50 let na ryby a ještě takhle blízko jsem nikdy nikoho neviděl ale možná párkrát jo ale to byla asi rodina,.. rybáři se spíš od sebe radši vzdalují aby nikdo nic neokoukal.. u vody, sedím zásadně sám,, a i to tak vídám, ať si trhnou nohou když budou problémy chci peníze zpátky a Kalím jím na to, můžu chodit na soukromáky a nebo si zajedu Norsko,. tady jde možná o něco jiného. Prachy už máme ať dřepí doma,. Ryby tam zbydou a nebudeme muset tolik vysazovat,.. jinak Nevím, připadá mi to úplně debilní,. ale úplně neskutečně debilní, , to by nevymyslel Ten největší blázen,…. a nějaký kokot tady mluvil o mase,, a to si teda myslím že zrovna v tuhle tu chvíli o to tady vůbec nejde přátelé

 9. Já se omylem na rybách napiju alkoholu přesně ve 20:30 tím pádem nebudu moct od rybníka odjet jelikož bych porušil zákon tím pádem vydávám stan z auta a zůstávám přes noc abych se vyspal a mohl ráno jet domů

 10. Stanislav Fojtášek Odpovědět

  O tom rozhoduji lidi co nemaji vůbec paru ohledně chytani ryb a to je všude a ve všem ja nevim kdo je tam zvolil

Napsat komentář