Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
před 4 dny
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
před 4 dny

Místo gólů teď počítá kapry. Rybaření mě pohltilo, přiznává někdejší nejlepší fotbalový kanonýr Prahy

Ondřej Cupal 26. března 2020 0 komentářů

Rozhovory

Text: René Machálek, foto: archiv Zdeňka Zmeškala

„Za dva měsíce čekáme malou Emičku, zdraví je na prvním místě,“ hlásí během pauzy, kdy v domečku s výhledem na Vltavu předělává sklep. „S nadsázkou lze říct, že když otevřu okno, můžu rovnou nahodit,“ ukazuje rybářskou duši fotbalový kanonýr, který v sezoně 2014/15 nasázel v pražském přeboru rekordních 41 gólů a nikdo v hlavním městě nebyl úspěšnější.

Zdeňka Zmeškala brání sparťanský obránce Tomáš Řepka

Táhne mu na pětatřicet let, a tak si uvědomuje, že ve fotbale už má to nejlepší za sebou. Tvrdí, že jeho život nabral úplně jiný směr, i když si i teď rád do mičudy kopne. „Z hlediska koníčků už není fotbal jedničkou. Teď jsem se třeba chystal na mistrovství světa v rybaření. Jsem smutný, že to asi kvůli současné pandemii nebude. Mělo se konat na Balatonu a účastnit se mělo asi pět stovek týmů,“ vypráví nadšeně. Z každého slova je znát, jak se v rybaření našel a na sociálních sítích se v posledních letech co chvíli pochlubil parádním úlovkem.

REKLAMA

Závodí společně s manželkou

S nadsázkou lze říct, že v posledních letech místo nastřílených gólů počítá vytažené kapry. A když vyhraje nějaký souboj s těžkým kouskem, má pořádnou radost, jako když střílel góly. Navíc si tyhle radovánky u vody může užívat se svojí ženou. „Závodíme spolu, hodně jsme se chystali na ten Balaton,“ přitaká.

Když má odpovědět na to, zda je těžší nastřílet za rok 41 gólů, nebo vytáhnout z vody stejný počet úlovků, jen se usměje. „U kaprů by záleželo, jaké si budeme počítat. Jestli jen ty opravdu kapitální úlovky. Když bych bral kapry do pěti kilogramů, tak jich dvacet v pohodě dáte. Když počítáte ty větší, nemusíte jich tolik chytit. Záleží i na taktice, přípravě i štěstí,“ poznamená.

REKLAMA

Dva druhy rybaření

Kdo Zdeňka Zmeškala poznal na zeleném trávníku, dobře ví, jak zápasy v emocích prožíval a pral se o výhru. Do vzorečku rybáře, který klidně sedí u vody a čeká dlouhé hodiny na záběr, prostě nepasuje. Fotbalový útočník se všemu ale opět jen zasměje. „Vyznávám dva druhy rybaření. U jednoho si sednete a jdete si k vodě odpočinout. Ta druhá varianta je adrenalinová, kdy se zaplatí startovné, chytáte o ceny – můžete vyhrát tisíce. Chytáme ve dvojici, tak se vymýšlí taktika,“ hlásí nadšeně. Z rozhovoru je znát, že mluví možná ještě radostněji, než když vykládal o fotbalových bitvách.

Současná pandemie koronaviru zastavila fotbalové soutěže po celém světě, ale ani rybářská akce v Budapešti se neuskuteční. Toho pořádně lituje. „Pro sportovce je to celkově šílené. Oni potřebují dostat z těla endorfiny. Pamatuji se, když se odkládal třeba kvůli pomáčenému hřišti jeden zápas a já z toho byl nešťastný. Tohle je šílená situace. Věřím, že se všechno snad dá do pořádku a bude se zase hrát. A my budeme mít i rybářské soutěže.“

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled