Text: Alois Borovička 

V listopadovém časopise Rybářství jsem si přečetl v článku pana Tychlera zajímavou věc. Je to něco, co mě napadlo už několikrát.

Když to velký rybář jako pan Tychler řekl nahlas, tak by bylo dobré, kdyby se k tomu připojili další rybáři. O co jde? Proč naše vody plundrují „rybáři“, co si berou každou dravou rybu, kterou chytěj a slušní rybáři pak nemají co chytat?

Pan Tychler navrhuje, že by si rybáři mohli brát maximálně jednu dravou rybu týdně. To je něco, co by mohlo našim vodám pomoct! Jak je možný, že dneska si může každej rybář odnýst od vody třeba dvě mírový štiky nebo candáty?

Vždyť to je 14 ryb týdně a skoro 200 ryb ročně! Je to samozřejmě extrém, ale věřím, že takovýhle „rybáři“ existujou.

Souhlasím s panem Tychlerem. Ať si každý rybář vezme jednu rybu týdně!

Komentáře (2)

  1. Dobrý den, mohu se zeptat co dělá ten ,,rybář“ co si odnese údajně každý den dva dravce špatného? Pokud vím každý rybář i ten slušný se řídí Rybářským řádem kde je napsáno že si každý den mohu odnést od vody 2ks. ušlechtilých ryb. Pokud budete podávat takové návrhy jako je tento zakažte rovnou jakékoli přivlastňování ryb a nebo zakažte rybolov zcela. Povolenky jsou každý rok dražší,míry ryb se neustále zvyšují a nebo jsou nově hájené a u vody třeba Lipno nesmím mít ani deštník pokud není nepřízeň počasí. Co byste chtěli ještě zakázat?

Napsat komentář