Fotografie
Matěj dal lajk úlovku od Ondřej...
před 11 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod
Fotografie
matejmarsik2@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 16 hod
Fotografie
Jiří přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod
Fotografie
martimo@email.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod

Nejmenší signalizátor na ryby na světě? Váží 2,5 gramu, baterka vydrží desítky vycházek

Marek iRybářství 7. října 2022 2 komentářů
signalizátor na ryby

Připevnění signalizátoru Feeder 4 trvá několik vteřin. Foto: Flajzar s.r.o.

Komerční články

Česká firma Flajzar s.r.o. patří k předním výrobcům rybářské elektroniky. A teď dala o sobě tato společnost zase vědět! Firma vylepšila populární signalizátory na feeder, které váží jen několik gramů a mají velkou výdrž baterie.

text: redakce

Taky jste tu situaci u vody zažili? Nejprve si užíváte lov s jemným vybavením na feeder, který je plný akce a vzrušení. Ve chvíli ale, kdy se začne stmívat, komfort při rybaření se snižuje. Je zapotřebí vytáhnout chemické světlo a připevnit ho na jemnou špičku. Není to stoprocentní řešení, ale co vám zbývá?

REKLAMA

signalizátor na ryby
Součástí balení je signalizátor Feeder 4, nabíjecí baterka, 4 kroužky a měkké pouzdro. Foto: Flajzar s.r.o.

Řešení tady ale je! Stačí se podívat na novinku od české společnosti Flajzar s.r.o. Právě tato česká společnost výrazně vylepšila populární signalizátory na feeder. Jde o zásadní modernizaci, která přesvědčí i ty rybáře, kterým na těchto přístrojích „něco“ vadilo. O jaké vylepšení se jedná?

Vylepšení: 100% spolehlivé uchycení signalizátoru

Nejviditelnější vylepšení signalizátoru Feeder 4 od společnosti Flajzar s.r.o. se týká uchycení na špičku prutu. Jde o to, že čeští vývojáři zpracovali požadavky rybářů, a vymysleli univerzální „držák“, který jde připevnit na jakýkoliv průměr feederové špičky. Takže rybář může tento signalizátor používat jak při lovu na ten nejjemnější feeder, tak i na ten nejtěžší.

REKLAMA

signalizátor na ryby
Rybáři si mohou vybrat ze dvou barevných provedení signalizátorů Feeder 4. Foto: Flajzar s.r.o.

Jak ono uchycení funguje? Jde o jednoduchý kónický držák, který se umístí na špičku prutu. Následně se do klipu zacvakne signalizátor, takže vznikne spojení, díky kterému bude na špičce skálopevně držet. Rybář tak nemusí mít žádné obavy ani při zdolávání ryby, ani při nahazování.

Přesto si někteří rybáři u dřívějších modelů signalizátorů na feeder od společnosti Flajzar s.r.o. zvykli na gumové kroužky. Tato metoda uchycení je léty osvědčená a někteří konzervativnější rybáři ji nechtějí měnit. Proto česká společnost k signalizátoru Feeder 4 přidává právě i gumové kroužky, které slouží k jeho uchycení tímto způsobem, třeba i při lovu na klasické kaprové pruty.

Konec chemickým světlům?

Zcela zásadní předností je výdrž baterie v signalizátorech Feeder 4. Jde o to, že baterka v nich dokáže blikat nepřetržitě 15 hodin vkuse. Takže rybář má stoprocentní jistotu, že mu baterka vydrží opravdu dlouhou dobu – jde o desítky vycházek. K vysoké výdrži baterie významně přispívá i režim úspory energie.

signalizátor na ryby
Nejprve ke špičce prutu přiložíme upevnění na signalizátor. Foto: Flajzar s.r.o.

Dalším výrazným plusem je to, že v signalizátorech se nacházejí dobíjecí baterky CR425, takže rybář nemusí po vybití baterie kupovat novou. Stačí ji vytáhnout a zapojit do nabíječky. Česká firma Flajzar s.r.o. se rozhodla, že nabíječka nebude součástí balení. Rybář si ji tak musí dokoupit zvlášť.

Toto rozhodnutí na „první dobrou“ může vypadat jako první negativum celého výrobku. Ovšem někteří rybáři takovou nabíječku už třeba mají od předešlých modelů doma a nová by jim byla k ničemu. Navíc, pokud rybář tuto nabíječku ještě nevlastní, tak nejde o žádnou závratnou investici, protože stojí jen 245 korun.

signalizátor na ryby
Ke správnému nasazení signalizátoru napomůže ryska. Foto: Flajzar s.r.o.

Ale zpátky k pointě: Díky obrovské výdrži baterie a možnosti jejího znovu-nabití, rybář už prostě nepotřebuje klasická chemická světla, která se při nočním feederu používají. Jednak jsou oproti novým signalizátorům Feeder 4 mnohem méně praktická a zároveň rybář ušetří. Zejména ten, který chodí ve večerních hodinách s feederem k vodě často, třeba na candáty. V takovém případě je investice do nových signalizátorů do jedné sezony, maximálně do dvou celá zpátky…

Signál, který nejde přehlédnout

Tyto nové signalizátory od české společnosti Flajzar s.r.o. fungují tak, že reagují buďto na prohnutí špičky prutu, anebo na prohnutí prutu a vibrace. Vše záleží na tom, jakou citlivost si rybář při lovu nastaví. Ve chvíli ale, kdy rybář dostane záběr, Feeder 4 vyšle nepřehlédnutelný signál.

signalizátor na ryby
Nakonec signalizátor nasuneme do upevnění, aby pevně držel na špičce prutu. Foto: Flajzar s.r.o.

Jde o to, že ve chvíli, kdy rybář dostane záběr, tak se rozsvítí LED dioda v signalizátoru jasným, ale neoslňujícím, zeleným světlem. Aby rybáře nepřekvapil světelný signál zčistajasna, mají jemně červené podsvícení, díky kterému rybář neustále ví o poloze signalizátoru i za černočerné tmy.

Aby signalizátory Fishtron Feeder 4 vydávaly světelné signály, je zapotřebí je zapnout. K zapnutí těchto přístrojů neslouží žádné tlačítko, ale jednoduché zašroubování obou částí signalizátoru k sobě. Toto řešení je velmi praktické a naprosto jednoduché, protože rybář nemusí nikde hledat „titěrný spínač“, který by navíc byl zranitelným místem.

Muší hmotnost: Signalizátor Feeder 4 váží jen 2,5 gramu

Někteří rybáři by se mohli obávat toho, že by signalizátor připevněný na špičce feederového prutu mohl negativně ovlivnit její fungování. Takové obavy ale nejsou na místě! Jde o to, že Flajzar Fishtron Feeder 4 váží pouhých 2,5 gramu, takže na chování špičky při rybaření na feeder nemá absolutně žádný vliv.

signalizátor na ryby
Na signalizátoru lze jemným pootočení nastavit jeho citlivost. Foto: Flajzar s.r.o.

Nízká hmotnost dovoluje to, aby rybář tyto signalizátory používal i při lovu na ty nejjemnější špičky na feeder. A ve spojení s nastavenou vysokou citlivostí pak rybář okamžitě rozezná i jemné „ťukání“ do nástrahy. Nové signalizátory Feeder 4 nabízí hned 3 úrovně citlivosti a rybář může jejich „chování“ nastavit dle aktuálních podmínek.

Rybáři si tak mohou vybrat mezi nízkou citlivostí (reaguje na prohnutí prutu), střední citlivostí (reaguje na prohnutí prutu a silné vibrace), anebo vysokou citlivostí (reaguje na prohnutí prutu a jemné vibrace). Signalizátory díky této možnosti nastavení tak nereagují na „falešné záběry“ například při větru nebo větších vlnách.

signalizátor na ryby
Signalizátor Feeder 4 po zapnutí vydává červené podsvícení. Foto: Flajzar s.r.o.

Lehká hmotnost ale neznamená, že by signalizátory Feeder 4 byly vyrobeny z nekvalitních materiálů. To ani náhodou! Nové signalizátory od české firmy jsou vyrobené z kvalitního ABS plastu. Tento materiál se vyznačuje právě nízkou hmotností, ale také obrovskou odolností. Díky tomu lze Fishtron Feeder 4 používat v horkých nebo studených dnech, za deště, při sněžení nebo v mrazech.

I když ale jsou tyto signalizátory vyrobené z kvalitních materiálů, přesto nevydrží například rozšlápnutí od rybáře s hmotností přes 100 kilogramů. Ano, narážím na to, že by signalizátorům slušela nějaká pevná pouzdra, ve kterých by se mohly bezpečněji uchovávat. Klidně jako „doplněk k dokoupení“. Představoval bych si „něco“ jako pouzdro na brýle, do kterých by se ale vkládaly tyto signalizátory.

Suma sumárum: Používání je návykové

Některé rybáře od chytání na feeder odrazovalo, že prostě lov ve večerních hodinách mohl být komplikovanější. Jenže tohle už neplatí! Česká společnost přišla s velmi chytrým řešením, které dává rybářům možnost užívat si jemné rybařiny i za té nejhorší viditelnosti.

signalizátor na ryby
Při záběru se rozsvítí zelené světlo, které lze perfektně vidět, přitom ale není agresivní. Foto: Flajzar s.r.o.

Je vidět, že při vývoji nového modelu signalizátoru Flajzar Fishtron Feeder 4 na feeder čeští vývojáři opravdu uvažovali. Držák je spolehlivý, výdrž baterie velmi slibná, navíc ji lze opětovně nabít. Signalizace pomocí výrazné LED diody je tou nejlepší volbou, takže rybář nepřehlédne vůbec žádný záběr. A nastavení citlivosti tyto signalizátory posouvá na úroveň, která z těchto přístrojů dělá TOP produkt roku 2022.

Pokud tedy patříte k fanouškům feederu (a nejenom této rybolovné metody), pak se rozhodně podívejte na novinku od české firmy. Jde o fascinující kus rybářské elektroniky, díky které proměníte každý záběr. Společnost Flajzar s.r.o. zase potvrdila, že „zlaté české ručičky“ existují…

Silné stránky

  • Vylepšený držák
  • Výdrž baterie
  • Možnost nabití baterie
  • Odolné tělo
  • Nízká hmotnost
  • Výrazná LED dioda
  • Nastavení citlivosti

Slabé stránky

  • Absence pevnějšího pouzdra na uchování signalizátorů
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (2)

  1. Podle mojí zkušenosti cokoli co má víc jak 1,5 g neni dobré a mně to překáží nehledě na omotávání vlasce nejlepší je tvz fosforka 3,5mm 30 mm dlouhá na 2 malé gumky a je po starostech…..

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled