Doslova neskutečná zpráva se šíří rybářským éterem. Evropská komise se totiž ve snaze chránit ryby před fyzickou újmou rozhodla, že rybářům zakáže používat háčky! Směrnice má vstoupit v platnost už na začátku letošního léta.

text: redakce

Konec rybaření, jak ho známe, se blíží! Používání ostrých háčků je podle evropských představitelů zbytečným trápením živých ryb. „Věřím, že všichni rozumně uvažující lidé si uvědomí prospěšnost tohoto opatření. Zvířata nesmějí trpět!“ nechal se slyšet jeden z předkladatelů návrhu Henri Menteur z Francie.

Směrnice by měla vstoupit v platnost už tento rok, platit by měla již od 1. srpna. „Není na co čekat. Zvířata už takhle trpí dost!“ dodal Rakušan Gerhard Necken, další z tvůrců návrhu.

Pro sportovní rybáře to znamená jediné. Při rybolovu budou muset háčky přestat používat

Pro sportovní rybáře to znamená jediné. Při rybolovu budou muset háčky přestat používat. Rybářské právo jim však zůstane – budou moci lovit šetrnějšími způsoby, a to čeřínkováním a podebíráním ryb pohybující se v příbřežních partiích. Zákonodárci uvažují ještě nad tím, že by povolili lov do vrší, střelnými zbraněmi a na tzv. přemlouvanou.

Jestli máte pocit, že je to neskutečná zpráva, tak vězte, že máte naprostou pravdu. Zpráva je to naprosto ne skutečná. Nic takového se samozřejmě neděje, jen se nám podařilo si z vás dokonale vystřelit. Dnes je totiž 1. dubna, což znamená, že je apríl!

Ještě jednou opakujeme, že zákaz používání háčků je naším naprostým výmyslem a k ničemu podobnému se ani neschyluje. Pokud jsme vás ale nachytali, pošlete článek svým kamarádům a známým. Třeba se vám podaří nachytat i je.