V neděli 22. května se Markovi Hovorkovi z Brandýsa nad Labem povedl životní úlovek. Kapr, kterého zdolal na jezeru Štít nedaleko Chlumce nad Cidlinou, měl hmotnost neuvěřitelných 32,35 kg. „Myslím, že překonat tuhle rybu bude hodně těžké,“ usmívá se.

text: Marek Kožušník

Marek Hovorka lovil v neděli s kamarádem na jezeru Štít. Šťastný záběr přišel kolem druhé hodiny odpoledne. „Souboj to byl pěkný. Začátek probíhal celkem klidně, ani jsem netušil, že tam bude takový obr. U břehu ale začal bojovat, naštěstí se nikde nezamotal. Zdolával jsem ho asi čtyřicet minut ze břehu, na odhoz zhruba 100 metrů. Zákrm byl klasicky pelety, boilie a nějaká ta alchymie,“ nechtěl pro iRybářství prozradit všechno.

kapr
foto: Marek Hovorka

„Je to ryba snu a zároveň můj osobní rekord,“ vypráví Marek Hovorka. „Moc doufám, že se s ní ještě setkám, až zas trošku povyroste. Teď měla oproti minulému roku o 0,75 kg víc, snad se jí bude dařit i dál. Ale i tak, 32,35 kg už je nádherná váha.“

Za rekordní úlovek dostal od správce čtrnáctidenní povolenku na jezero Štít zdarma.

kapr
foto: Marek Hovorka

Marek Hovorka pochází z Hradce Králové, posledních sedm let žije v Brandýse nad Labem. „Teprve tady jsem se začal na sto procent zaměřovat na rybolov a vše okolo něj. Od rybářského kroužku pro děti až po rybářskou stráž. Zkoušel jsem všechny možnosti rybaření kromě muškaření, abych mohl dětem v kroužku lépe popsat styly a následně je učit. Nakonec jsem zakořenil u kaprařiny a tam už zůstanu,“ dodává s úsměvem.