Od 5. října 2020 je na území České republiky zaveden nouzový stav. I přes všechna dosud schválená opatření počet nakažených koronavirem stále roste. Vláda proto schválila zákaz vycházení ve večerních a nočních hodinách.

Text: David Štrunc, foto: Pixabay

Tvrdší podmínky platí od zítřejší středy 28. 10. V platnosti budou minimálně do úterý 3. listopadu. Obecně se jedná především o úpravu otvírací doby obchodů, která rybáře příliš neomezí, je zde ale jedno nařízení, které jim život znepříjemní.

Od zítra totiž platí zákaz vycházení mezi 21. a 5. hodinou. Nařízení samozřejmě obsahuje výjimky. Například můžete v tomto čase venčit psa, ale pouze do 500 m od bydliště, můžete jít do práce nebo z práce, pokud je to nezbytně nutné. Samotného pobytu v přírodě nebo rybaření se však výjimka netýká.

Mezi 21. a 5. hodinou tak na rybách být nemůžeme, přestože nám Rybářský řád umožňuje být u vody až do 22. hodny. Během dne i přes přísná nařízení však rybařit smíte, trávit volný čas na čerstvém vzduchu je dokonce doporučeno. A řekněme si upřímně, v této nelehké době je třeba si někde skutečně odpočinout.

K problematice se na svém Facebookovém profilu vyjádřil také Český rybářský svaz.

O dalším vývoji situace vás budeme informovat.