Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Bohuslav Řehák
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Pavel Svečula
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jan Kodym
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Robert Vait
předevčírem
Fotografie
Radbuza dal lajk úlovku od Jonáš Hrnčíř
předevčírem

Skoro metrový kapr z Rozkoše: Musela jsem svoji první velkou rybu vytáhnout sama, abych na sebe mohla být pyšná, říká rybářka

Marek iRybářství 2. listopadu 2021 0 komentářů
úlovek

foto: archiv Simony Andrle

Šupiny

Simona Andrle rybaří prvním rokem. Sama říká, že je toho ještě hodně, co se musí naučit. Přesto se jí na konci prázdnin na vodní nádrži Rozkoš povedl parádní úlovek.

text: Marek Kožušník

„Ani by mě nenapadlo, že z vody vytáhnu něco tak úžasného, ale mám dobrého učitele,“ usmívá se šťastná rybářka.

REKLAMA

Poslední srpnový týden jela na Rozkoš na rybářskou dovolenou s máminým přítelem, který dělá Simoně učitele. První dva dny chytali menší kapry, vše kolem 45–55 cm. Svítilo sluníčko a ryby se vyhřívaly na hladině. Třetí den od rána pršelo, což je neodradilo. Říkali si, že když se změnil tlak a klesla teplota, ryby by mohly začít brát.

„Celý den jsme tahali a pouštěli kapry zpět do vody, byla zábava, tak jsme si řekli, že vydržíme až do desíti,“ pokračuje rybářka.

REKLAMA

rybářka
foto: archiv Simony Andrle

A udělali dobře. „Chvíli po deváté večer se můj pípák rozhrčel, v tu chvíli by mě nenapadlo ani ve snu, co přijde. Zasekla jsem, ale nebylo to jako vždy. Toto bylo, jako když se zaseknete háčkem do dřeva. Najednou se mi začal přes brzdu odvíjet vlasec, a to se mi ještě nikdy nestalo. Mámin přítel říkal, ať ho nervu na sílu, že to bude něco většího. Měla jsem tam větší hák na sumce a asi 4 rousnice, takže by to mohl být i sumeček,“ vypráví Simona.

Byla plná adrenalinu. „Bála jsem se, abych to nepokazila a ryba se neurvala nebo nenajela na něco, co by přetrhlo vlasec,“ pokračuje.

Simona nevěděla, jestli to zvládne. Měla by říct chlapovi, co má víc zkušeností, ať rybu vytáhne? „Ne musím si svoji rybu vytáhnout sama, abych na sebe pak mohla být pyšná. Poslouchala jsem rady profíka a podařilo se mi rybu po půl hodině zápasení vytáhnout ke břehu,“ vypráví.

„Když jsem tu nádheru viděla, byla jsem v šoku a celá jsem se klepala radostí. Nemohla jsem tomu, co vidím, uvěřit. Tak krásného šupináče jsem ještě neviděla, nikde žádná oděrka, prostě životní zážitek,“ usmívá se.

kapr
foto: archiv Simony Andrle

Měla co dělat, aby kapra ve vodě zvedla. Váhu neměla, s rybou manipulovala pouze ve vodě na podložce, aby se jí nic nestalo. Kapr měřil 94 cm, hmotnost odhadla na 15-17 kg.

„Po pár fotkách jsem ho odnesla na větší hloubku a pomalu pustila, odjížděl pomalu jako král kaprů,“ říká Simona.

„Jsem hrdá na každou rybu, kterou vytáhnu z vody. Mám radost i z malé ryby a třeba se zase něco velkého na háčku někdy objeví,“ zakončuje šťastná rybářka.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled