Česká reprezentace na 22. mistrovství světa v lovu kaprů FIPSed na maďarské přehradě Deseda řeší problém s „nepovolenou“ pletenkou. Z místa informuje pro iRybářství.cz Miroslav Poupa, kapitán českého týmu.

text: Miroslav Poupa

„Minulá noc jako taková nezačala vůbec špatně – byl jsem zrovna na návštěvě na C26, když se to klukům rozjelo. Byl z toho nádherný kapr přes 12 kg. Paráda! Klukům do rána přišel ještě jeden menší kapřík, proto při ranním vážení drželi luxusní 3. místo v sektoru. Kluci na B16 připsali dva lehce přeshraniční kapříky, tým na A10 bohužel vyšel zcela naprázdno.

Po velmi chladném ránu přišel parádní, slunečný den. Nic pozitivního však našim barvám nepřinesl. Jediným zpestřením byla ostrá debata na úrovni kapitánů týmů na téma: Může se používat místo vlasce pletená šnůra? Já osobně jsem se na začátku soutěže ptal přímo hlavního rozhodčího a bylo mi jednoznačně řečeno, že je to zakázané. Stejnou informaci dostaly i některé z dalších týmů.

Bohužel pro nás všechny byla tato informace chybná, což nás dostalo do konkurenční nevýhody na celé dva dny – týmy kolem nás zkrátka díky používaní nanofilu nebo tenké pletené šnůry dohodily výrazně dál než my. Zrovna tady totiž evidentně platí, že hodit dál = hodit lépe. Mluvím o vzdálenosti 160 až 180 metrů! Cenná zkušenost…

vlajka
foto: archiv Miroslava Poupy

Máme před sebou poslední noc, která díky minimálním rozdílům mezi týmy může výrazně změnit dosavadní pořadí. Věříme, doufáme, děláme maximum. To, co teď potřebujeme, je trochu toho štěstíčka.“