Kvůli těžkému úrazu přišel Petr Schneider o ruce, přesto se i dnes může věnovat rybařině, své velké vášni. Podívejte se, jak tenhle statečný chlapík ulovil na dírkách krásného duháka.

text: Marek Kožušník

Jako dvanáctiletý kluk si hrál s kamarády u nezajištěné trafostanice na babu. „Uklouzl jsem a padal. Zachytil jsem se oběma rukama drátů, ve kterých bylo asi pětadvacet tisíc voltů. Ruce až nad zápěstí zmizely…“ popsal Petr Schneider tragickou událost před lety pro blesk.cz. Popálené ruce už lékaři nedokázali zachránit.

Dnes je Petr (38) naprosto samostatný. „Dělám všechno jako normální člověk. Rybařím, štípu dřevo, obstarám zahrádku, krmím a cvičím zvířata,“ vyjmenovává pro novinky.cz. „Ale samozřejmě jsou i věci, které už nikdy nebudu moct, třeba vylézt na strom. Jako malý kluk jsem byl vážně horolezec a to mi občas chybí.“

Dva pruty složí, nahodí a položí do vidliček za slabou čtvrthodinku. Nejčastěji podle svých slov chytá kapry na kus rohlíku. Užmoulá ho v ústech a pak jazykem a zuby opatrně navleče na háček. I červa na háček napíchne. „Ale to dělám peánem. Taky muškařím, chytám pstruhy a lipany a mušky si vážu sám. Jsou strašně drahé,“ řekl pro blesk.cz.

S tátou chodil na ryby už od tří let a v pěti dostal svoji první rybářskou povolenku. „Nic moc jsem sice neulovil, ale voda mě strašně bavila,“ vzpomíná dále Petr Schneider.