Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
předevčírem
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
předevčírem
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
předevčírem
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
předevčírem

Pytláci měli zase smůlu. Strážníci byli rychlejší

Marek iRybářství 4. července 2024 0 komentářů
pytlák

foto: Městská policie Praha

Novinky

Hned dvě party pytláků zadrželi v neděli 23. června strážníci na rybníku ve Stodůlkách na Praze 13. Městská policie Praha o tom informuje na svém webu.

text: Marek Kožušník

První pytláky objevila hlídka městské policie brzy ráno 23. června. „Muži byli z projíždějící hlídky překvapeni tak, že se nezmohli na jinou reakci než na vhození vlasce do vody a nasazení nechápajícího výrazu. Poté, co strážníci jednoho z dotyčných přinutili, aby svoje rybářské náčiní z vody opět vytáhl, předali celou záležitost k dořešení správnímu orgánu,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

REKLAMA

Večer se na lov vydala další parta, ta se vybavila nafukovacím člunem. Na vodní hladině byli všem přímo na očích, takže strážníci brzy dostali hlášku na linku 156.

„Po příjezdu hlídky na místo oba rybáři zpanikařili. Jeden se snažil hodit vlasec do vody, druhý pak urychleně vypláchnout igelitovou tašku a zbavit se návnady. Po vylodění a ztotožnění oba muži shodně tvrdili, že ryby nelovili. Až když uslyšeli, že byl pořízen usvědčující videozáznam, jeden z mužů připustil, že ryby skutečně chytal,“ popsala mluvčí.

REKLAMA

Rychlou lustrací bylo zjištěno, že je jeden z dvojice veden jako zájmová osoba. Celý případ nelegálního rybolovu tak skončil předáním hlídce státní policie k dalšímu šetření.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled