Dnes startuje na maďarské přehradě Deseda již 22. mistrovství světa v lovu kaprů FIPSed. Jak probíhalo včerejší losování lovných míst a slavnostní zahájení? Z místa informuje pro iRybářství.cz Miroslav Poupa, kapitán českého týmu.

text: Miroslav Poupa

„Ráno jsme začali silnou kávou a snídaní na objednávku – typicky maďarskou. Poté jsme se s Jirkou, vicekapitánem, vydali na 1. meeting kapitánů. První část se skládala z velmi emotivní debaty, která se poměrně dlouho točila okolo velikosti sektorů na vodě a několika dalších, spíše upřesňujících informací.

Poté následovalo určení pořadí, ve kterém se budou zítra v osm hodin losovat lovná místa a vylosování našich týmů do jednotlivých sektorů. Víme tedy, že v sektoru A bude chytat tým Svoboda + Týč, v B Hanuš + Barát a v C pak Ešpandr + Dostál.

rybářské závody
Miroslav Poupa, kapitán české reprezentace. Foto: archiv Miroslava Poupy

Na losování lovných míst na nás přijde řada až jako na 23. tým, což jinými slovy znamená, že losujeme až jako šestí od konce. Vzhledem k systému, kdy se losuje pouze jedno místo v sektoru A a ostatní místa jsou přiřazena předem stanovenou maticí, není tedy důvod k žádné panice.

Odpoledne jsme strávili prohlídkou sektorů a pak poradou a focením. V 18 hodin jsme se přesunuli na zahajovací ceremoniál, který byl rozumně dlouhý, a přesto velmi důstojný. Byla pro nás velká čest stát na pódiu v národních barvách za doprovodu české hymny. Silný zážitek!

rybářské závody
foto: archiv Miroslava Poupy

U večere jsme probrali plán na zítra a odebrali se na hotel načerpat síly pro okamžik, na který tak dlouho čekáme – na začátek závodů a chytání ryb. Zítra to konečně vypukne! Držte nám palce a fanděte s námi.“

rybářské závody
foto: archiv Miroslava Poupy

Napsat komentář