V pátek 14. května museli pražští hasiči vytahovat z Kyjského rybníka auto rybáře, který se tak těšil k vodě, že při parkování zapomněl zatáhnout ruční brzdu. Pak už jen bezmocně přihlížel, jak auto sjíždí z břehu do vody. K vytažení bylo zapotřebí použití jeřábu. 

text: Marek Kožušník

Dodávka zaparkovaná uprostřed rybníka patřila podle informací Pražského deníku mladíkovi jménem Rami, který sem jezdí rybařit. „Vůbec to nechápu. Vím, že tady vždy musím zatáhnout ruční brzdu,“ řekl Deníku na místě. 

Auto mu sjelo do vody asi o půl sedmé večer a Rami sám zavolal hasiče. „Deset let sem jezdím na ryby a vím, že musím zatáhnout ručku,“ dušoval se. Zpočátku měl podezření, jestli za nehodou nestojí někdo jiný. „Auto je rok staré, určitě funguje, jak má,“ řekl pro Deník.

auto v rybníku
foto: Hasiči Praha

K vyproštění vozidla museli hasiči spolu s potápěči použít jeřáb. „Pomocí pneumatických vaků bylo vozidlo vyzdviženo u břehu, jeřábem ho budeme vyprošťovat. Ve vodě ho zajistí naši potápěči,“ uvedli hasiči na Twitteru.

Když pak byla dodávka po deváté večer konečně na břehu, ukázalo se, že zapomnětlivý rybář přece jen auto nezajistil. Ruční brzda podle hasičů skutečně zatažená nebyla. Auto bylo to jediné, co se z rybníka ten večer povedlo vytáhnout. Sám Rami žádnou rybu nechytil.

Napsat komentář