Fotografie
Matěj dal lajk úlovku od Ondřej...
před 10 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 14 hod
Fotografie
matejmarsik2@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 14 hod
Fotografie
Jiří přidal úlovek Kapr obecný...
před 14 hod
Fotografie
martimo@email.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 14 hod

Šonovo rybaření: Krmení pstruhů z ruky

Marek iRybářství 29. září 2021 0 komentářů
šon

foto: Šon Chung

Video

Koukání do vody při každé příležitosti je doprovodný příznak závislosti na rybolovu. Taky to tak máte? Třeba já musím vždy koukat do vody a hledat rybí siluety, když se vyskytnu poblíž vodní hladiny.

text: Šon Chung

Mnohdy se to vyplatilo, když jsem spatřil nějakou štiku, kterou jsem později ulovil. Taky jsem díky tomu třeba objevil úseky, kde jsou ryby víc aktivní u hladiny. A když je to chovný rybník, aspoň toužebně koukám na rybí hřbety a představuju si, jak by mi ryby braly. Sledování vodní hladiny mě zkrátka baví. A na rybaření jsem závislý.

REKLAMA

Nedávno jsem byl s přítelkyní na dovolené v Sušici. Poskládala program tak šikovně, že jsem měl spoustu času i na rybolov. První naši procházku jsem rovnou spojil se seznámením s revírem. Městem protéká nádherná řeka Otava. Ovšem celý tento úsek je hájený.

Říkal jsem si, že bude velká šance spatřit pěkné ryby, když se tam nesmí chytat. Moje domněnka byla správná, hned při prvním pohledu do vody jsem spatřil několik potočáků, kteří bez ostychu pluli těsně pod hladinou.

REKLAMA

foto: Šon Chung

Šli jsme podél břehu proti proudu směrem k silničnímu mostu, přešli ho a a otočili se zpátky směrem po proudu. Po zhruba 500 metrech jsme narazili na pěší můstek – most 28. října. A zde nastal klíčový okamžik. Při přechodu jsem spatřil několik desítek pstruhů a lipanů, kteří aktivně sbírali z hladiny.

Bylo to pohlazení pro oči. Nemohl jsem odtrhnout pohled od hejna ryb. Pomalým krokem jsme přecházeli most. Ryby byly čím dál početnější a pak jsem zůstal stát v šoku. To, co jsem viděl, se nedá popsat. Musíte kouknout na video, které jsem pro vás natočil.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled