V sobotu 7. ledna kolem osmé hodiny večer vyjížděli karlovarští strážníci k Ohři. Bdělý občan je upozornil, že pod Tuhnickou lávkou sedí dva podezřelí muži a pravděpodobně chytají ryby bez prutu, pouze za pomoci vlasce.

text: Marek Kožušník

„Na vyslaného strážníka psovoda však čekalo překvapivé vysvětlení celé situace. K protiprávnímu jednání nedošlo, mladíci se věnovali volnočasové aktivitě zvané magnet fishing neboli magnetický rybolov,“ uvedla na svém webu Městská policie Karlovy Vary.

pistole
foto: magnetfishing.cz

Jde o druh zábavy, při které nadšenci loví ve vodních hlubinách řek, potoků, rybníků či přehrad pomocí silného magnetu zanechané „poklady“ z feromagnetických kovů. Magnet je upevněný na dlouhém laně s nosností i půl tuny.

Podle webu magnetfishing.cz se magnetickému rybaření věnuje přes 3000 Čechů. V České republice podle tohoto webu neexistuje zákon, který by používání magnetu zakazoval. Je ovšem potřeba mít na zřeteli, co člověk najde a jak s nálezem naloží. Může totiž jít o zatajení věci nebo dokonce o nedovolené ozbrojování.