Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
před 4 dny
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
před 4 dny

Učíme se ve Třeboni: co se teď děje na rybnících? Začíná podzimní lovení!

strunc 12. září 2020 0 komentářů

Poznávání

Přišlo září a my, studenti z rybářské školy v Třeboni, se vracíme po prázdninách do školy. Čekají nás tu staří známí, kamarádi, učitelé. Po prvotním nadšení z letních zážitků a úlovků ostatních studentů se vracíme zpět do školních lavic a na praxi.

Text: Jan Šimůnek, foto: archiv

Hlavní náplní praxe v září jsou první výlovy plůdku většiny ryb. Lovení plůdku vyžaduje velice šetrné chování k rybkám a rychlou manipulaci, protože voda je ještě teplá, mohl by vzniknout problém s nedostatkem kyslíku a rybka by se nám mohla „otočit“.

REKLAMA

Loví se převážně malé rybníky s dobrým přítokem, aby ulovená ryba v sakovině byla zásobována dostatečným množstvím okysličené vody a tím zůstala v kondici.

Druhou složkou zářijové praxe je příprava nářadí na podzimní lovení. Pracujeme na tom především v objektech jednotlivých rybářských středisek, ale výjimkou není ani práce u rybníků.

REKLAMA

Síťují se potrhané sakoviny a připravuje se nářadí potřebné k lovení – kádě, vaničky, řešátka a mnohé další. Kontrole podléhá veškeré vybavení, kterého je třeba k výlovům. Zvláštní důraz je kladen na elektrické zařízení, jako jsou mechanické kesery, vertikální nakladače, čerpadla na vodu a v neposlední řadě i přívodní kabely k těmto zařízením.

U rybníků se kontrolují sjezdy na kádiště, stavy výpustí, zábradlí, schodů atd. Tuto činnost není radno podceňovat, protože vychytávat nějaké „mouchy“ při lovení je nepříjemné a zbytečně. Zkrátka, vše musí být tak jak má, aby výlovy proběhly v klidu a my se mohli těšit na vyvrcholení rybářské sezony.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled