Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
před 4 dny
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
před 4 dny

Vedro vysušuje řeky, přehrady jsou však stále plné

strunc 26. července 2019 1 komentářů

Foto: pixabay.com

Novinky

Text: David Štrunc

Většina českých řek a potoků trpí suchem. Nejhorší situace je v severozápadních Čechách a v Moravskoslezském kraji.  Velmi špatná situace je také ve východních Čechách. Naopak nejméně zasáhlo sucho jižní Moravu. Pokud byste rádi věděli, jak je na tom právě váš kraj, můžete se podívat zde.

Český hydrometeorologický ústav sleduje aktuální průtoky u všech českých řek a větších potoků. Většina z nich je nyní ve stavu SUCHO. Máte-li v plánu vyrazit na ryby a nejste si jistí, jak právě váš oblíbený revír vypadá, skvěle vám poslouží mapa, na které si můžete rozkliknout jednotlivé monitorovací profily a přesvědčit se, jestli není lepší zůstat doma.

REKLAMA

V údolních nádržích je však vody stále dost, uvádí Ing. Vojtěch Sýs. Nemusíme se tedy bát, že by nám řeky vyschly úplně. Orlík je stále naplněn z 91 %, Slapy dokonce z 92 %. Nejvíce vody musela upustit údolní nádrž Klíčava, která je v současnosti plná pouze z 65 %. Předpověď počasí uvádí, že by o víkendu mělo začít pršet. Nezbývá než doufat, že naprší dost vody, aby se naše toky zvedly do normálu.

Grafika: David Štrunc
Grafika: David Štrunc
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (1)

  1. Joo jo, od roku 2019 se toho moc nezměnilo, spíš je to čím dál tím horší, chuděry ryby a vůbec všechny vodní organismy, co dostávají kvůli suchu a nedostatku kyslíku pořádně zabrat. Přeji si ať je to v následujících letech lepší.

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled