Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
před 4 dny
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
před 4 dny

Vláda zpřísnila opatření proti koronaviru. Smí rybáři k vodě?

Ondřej Cupal 22. října 2020 0 komentářů

Novinky

Druhá vlna epidemie covid-19 dopadla na Českou republikou ještě tvrději než ta první a vláda je nucena zpřísňovat opatření, která mají zabránit rozšiřování koronaviru. Ode dneška je zakázán volný pohyb osob, ale výjimek je velké množství a rybaření je mezi nimi.

Text: Ondřej Cupal, foto: autor

Kromě cesty do zaměstnání, na nejnutnější nákupy a za rodinnými příslušníky bychom měli být ideálně doma, aby se riziko nákazy snížilo na minimum. Podobně jako při jarní vlně, i tentokrát však Ministerstvo zdravotnictví pamatuje na ozdravné procházky do přírody a do parků. Mezi ně se počítá i rybaření.

REKLAMA

Stanovisko týkající se rybářů a myslivců Ministerstvo zdravotnictví vydalo i oficiální cestou, protože se množily dotazy, zda by rybáři u vody skutečně neporušovali čerstvá nařízení.

„Usnesení vlády o přijetí krizového opatření, se nevztahuje na:

REKLAMA

výkon rybářského práva v rybářských revírech – výlov rybníka jako rybářského revíru nebo jeho součásti uživatelem rybářského revíru včetně jím pověřených osob, činnosti, uživatele rybářského revíru, které nelze odložit (např. zarybňování, lov elektrickým agregátem, hospodářská činnost na revírech), společný lov organizovaný uživatelem rybářského revíru v rámci výkonu rybářského práva,“ stojí v prohlášení ministerstva, jehož celé znění si můžete přečíst pod tímto odkazem.

Z toho je patrné, že rybáři k vodě mohou, ovšem musejí dodržovat ostatní platná opatření, mezi které mimo jiné patří pobývat na veřejně přístupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, kolegů z práce atp. Lidé při těchto kontaktech musejí mít zakrytá ústa rouškou nebo respirátorem.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled