Rybářství Třeboň oznámilo, že na výlov největšího českého rybníka Rožmberk letos nemohou pozvat nejširší veřejnost. Výlov se bude konat z důvodu platných koronavirových omezení pouze ve všedních dnech od pondělí 11. října do čtvrtka 14. října 2021.

text: Marek Kožušník

Kvůli koronavirovým omezením nebude letos probíhat slavnostní výlov pro širokou veřejnost s doprovodným programem a občerstvením.

V minulých letech se při příležitosti výlovu sešlo na hrázi rybníka Rožmberk až 40 tisíc návštěvníků, což z důvodu mimořádných platných opatření není v letošním roce možné. Slavnostní výlov s doprovodnými akcemi zrušila firma už loni.

Rožmberk
Hrát rybníka Rožmberk, foto: Wikimedia Commons

Podzimní výlovy 2021

Rybářství Třeboň a.s. letos při podzimních výlovech vyloví ryby ze zhruba 250 rybníků. Lovit se bude například rybník Spolský (25.–26. října 2021), Švarcenberk (3. listopadu), Svět (9.–11. listopadu), Bošilecký (15. –17. listopadu). Ani na těchto akcích se nebude konat žádný doprovodný program.

Rybářství Třeboň a.s. zároveň upozorňuje, že z technických důvodů může dojít ke změně termínů výlovů jednotlivých rybníků.