Fotografie
Milena dal lajk úlovku od zdenek.tupec@se...
před 8 min
Fotografie
Leoš dal lajk úlovku od zdenek.tupec@se...
před 9 min
Fotografie
p.bosacky@seznam.cz přidal úlovek Jeseter sibiřsk...
před 16 hod
Fotografie
p.bosacky@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 16 hod
Fotografie
p.bosacky@seznam.cz přidal úlovek Amur bílý...
před 16 hod

Z největšího pražského rybníka vylovili rybáři 2500 kaprů, 1000 línů, 360 štik nebo 35 sumců

Marek iRybářství 26. října 2021 0 komentářů
výlov rybníka

foto: Zdeněk Mužík

ČRS a MRS

Každoročně v polovině října mají pražští rybáři svůj svátek. Výlov Počernického velkého rybníka v Praze 9 – Dolních Počernicích je pokaždé mimořádnou událostí. Na tomto největším pražském rybníku pražská rybářská organizace hospodaří už od čtyřicátých let minulého století.

text: Zdeněk Mužík, jednatel ČRS Územního svazu města Prahy

Pražští rybáři sice vylovují každý podzim jen v Praze kolem šedesáti rybníků, ale rybník Počernický velký má největší a nejdelší tradici. V letošním roce 135 let od založení Prvního rybářského klubu v Praze slaví své výročí také nestor pražského rybářství pan Karel Rosenbach, který se 16. září dožil v plné síle osmdesáti let a který nechyběl na žádném významném pražském výlovu už celých 50 let.

REKLAMA

Výlov 14. října 2021 byl výjimečný jak produkcí velkých dravých ryb, tak vysokou průměrnou hmotností kapra. Všechny ryby byly vysazeny do pražských rybářských revírů. Především na soutok Vltavy s Berounkou, do Hovorčovického rybníka a do okolních rybničních mimopstruhových vod v Praze 9 a v Praze 10.

Celkem bylo letos vyloveno (bez přikrmování) 125 metráků ryb. Z toho 400 kg candátů o průměrné kusové hmotnosti 1,3 kg, 360 kusů více jak půlkilových štik, 35 kusů šestikilových sumců, 1000 kusů téměř půlkilových línů, 200 kusů tříkilových amurů a vedle 1000 kg ryb ostatních pak především 2 500 kusů kaprů o průměrné kusové hmotnosti téměř 4 kg.

REKLAMA

Výjimečnost tohoto výlovu vyzvedla i Česká televize, která v magazínu ČT 1 „Z metropole“ v sobotu dne 23. 10. 2021 od 12 hodin odvysílala jak reportáž z letošního výlovu Počernického velkého rybníka, tak záznam z nově otevřeného muzea pražského sportovního rybářství.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled