Fotografie
KLAPSIOVÁ okomentoval Lov candátů pří...
předevčírem
Fotografie
Josef založil otázku Lov candátů pří...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav vložil recept Smažený kapr...
předevčírem
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
předevčírem
Fotografie
drax@seznam.cz přidal úlovek Sumec velký...
předevčírem

Ze zasedání Republikové rady (červen 2024)

Marek iRybářství 16. června 2024 0 komentářů
črs

foto: ČRS

ČRS a MRS

Republiková rada ČRS se sešla na svém řádném zasedání dne 6. června. Na programu byly zejména následující body – problematika návrhu jednotných MP a P povolenek, zpráva o činnosti ČRS za rok 2023, informace o přípravě Rybářského řádu ČRS a dodatku pro rok 2025 k MP a P soupisům revírů a vodních ploch pro držitele celosvazových a celorepublikových povolenek pro rok 2024 a 2025, příprava XX. Republikového sněmu ČRS, projednání aktuálních oblastí k RIS.

text: Lukáš Mareš, tiskový mluvčí Českého rybářského svazu

Předseda ČRS Dr. Mach vyzval členy Republikové rady ČRS, aby přednesli svá stanoviska za jednotlivé územní svazy k problematice návrhu jednotných MP a P povolenek. Na základě předložených stanovisek Republiková rada ČRS schválila pokračování v dalších jednáních k předmětnému návrhu.

REKLAMA

Předseda ČRS Dr. Mach a jednatel ČRS Dr. Heimlich krátce představili členům Republikové rady ČRS Zprávu o činnosti za rok 2023. Materiál je tradičně koncipován jako souhrn nejdůležitějších informací týkajících se organizační struktury, členské základny a jejího vývoje, prodeje povolenek, hospodaření v rybářských revírech, výsledků v chovu ryb, práce s mládeží, sportovní činnosti, legislativy související s problematikou rybářství, propagace, digitalizace agendy, dotací a dalších oblastí činnosti ČRS.

Předseda Hospodářského odboru Republikové rady ČRS p. Horák a vedoucí hospodářského odd. sekretariátu Republikové rady ČRS Ing. Ličko podali informaci k předloženému návrhu dodatku pro rok 2025 k Rybářskému řádu ČRS pro rok 2024 a 2025. Republiková rada ČRS návrh dodatku schválila.

REKLAMA

Jednatel ČRS Dr. Heimlich seznámil členy Republikové rady ČRS se současným průběhem příprav XX. Republikového sněmu ČRS, který proběhne 21. 9. 2024 v konferenčních prostorech Floret v Průhonicích. Probíhají standardní přípravy, byly zadány práce na Zprávě o činnosti ČRS mezi Sněmy 2022–2024.

Manažer RIS Bc. Kočica seznámil Republikovou radu ČRS s aktuálním stavem projektu RIS. Byla spuštěna květnová souhrnná verze systému, nasazená na produkci 31. 5. 2024. Z pohledu rozsahu tato verze nasazuje agendu externích výdejců, plný rozsah funkcionalit rybářské stráže, revírů a rybochovných zařízení, správu dokumentů a jejich sdílení mezi organizačními složkami a rozšiřuje veřejný portál o kartu člena a kartu místní organizace.

Předseda Republikové dozorčí rady ČRS Dr. Křenek informoval členy Republikové rady ČRS o provedených kontrolách v průběhu měsíce května. Byla provedena kontrola provozu motorových vozidel za rok 2023 a namátková neohlášená kontrola pokladní hotovosti. Při kontrolách nebylo zjištěno závad ani nedostatků.

Jednatel ČRS Dr. Heimlich informoval, že ČRS obdržel od Národní sportovní agentury rozhodnutí o přidělení dotace v rámci Podpory sportovních organizací svazového charakteru 2024. Výše udělené dotace je 669 538 Kč.

Příští zasedání Republikové Rady ČRS se bude konat 5. září 2024.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled