V posledních dnech se na nás odevšad valí téma koronaviru. Z televize, rádia, novin a dokonce i z rozhlasu v supermarketech. Nic rozhodně nezlehčujeme a jsme si vědomi vážnosti situace. Přesto jsme si pro vás připravili článek, jak se ze všeho nezbláznit.

Text: David Štrunc, foto: autor

V následujících pěti krocích vám přinášíme jednoduchý návod, jak tyto dny přežít bez úhony. Věříme, že vám pomůže. (Stejně jako nám.)

Rada č. 1

Něž cokoli začnete dělat, nalijte si dezinfekční kalíšek. Obsahovat by měl tekutinu, ve které bude minimálně 40 % ethanolu. A při požívání pamatujte, že alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství.

Rada č. 2

Vezměte si pruty a vyrazte k vodě. Ještě je zima a u vody skoro nikoho nepotkáte, takže se vystavujete minimálnímu riziku nakažení ze strany zhoubného viru. Budete přemýšlet i nad jinými věcmi, než jestli vám váš soused zrovna neprská na kliku. A možná si dokonce ulovíte zdravou večeři.

Rada č. 3

Po návratu od vody skočte na svůj oblíbený rybářský e-shop dokoupit věci, které vám chybí. Bezpečí domova a internetu je v těchto dnech neocenitelné.

Rada č. 4

Mrkněte k nám na Facebook a dejte naší stránce like, abyste byli informováni o rybářských novinkách. Na vaší zdi se tak budou objevovat také jiné novinky než jen poplašné zprávy o koronaviru.

Rada č. 5

Vypněte počítač, zapalte oheň v krbu (pokud jím disponujete), nalijte si dezinfekci z rána. Pak si dejte nohy nahoru a otevřete si časopis Rybářství, který máte určitě předplacený. Pokud ne, můžete tak udělat zde. Zapomeňte na všechny poplašné i pravdivé zprávy a užijte si večer plný rybářských článků, které vám mohou pomoci k vytoužené rybě.