Články
Rybaření je nekonečná zábava, ale i koníček, při kterém se můžeme stále zlepšovat. Pokud jste u vody rádi nejen fyzicky, ale taky v myšlenkách, vyberte si svůj šálek kávy a pusťte se do čtení!
Štika na slanině s kapustičkami
Vzpomínáme na staré časy: Katalog Jednota 1956
Učíme se v Třeboni: Typy výtěrů ryb v našich vodách
Nejčtenější články
Z Yukonu na Aljašku
Opět v Kanadě. Když mi čas a finance dovolí, sem, do provincie Yukon, se vracím rád. Kdo jednou zažil kanadský barevný podzim, tedy období indiánského léta, ten ví, o čem mluvím.
Chcete jíst kvalitní české ryby? Nejlepší jsou ty s certifikátem
Akademičtí pracovníci z oblasti rybářství Mendelovy univerzity v Brně chtějí podpořit konzumaci lokálních ryb v českých domácnostech a trvale udržitelný chov ryb v tuzemských rybnících. Vytvořili desatero zásad udržitelného chovu pro rybářské podniky, které budou dodávat ryby a rybí produkty do obchodního řetězce Albert. Univerzita o tom informuje na svých stránkách.
Jak nachytat ryby, i když prý neberou: Vlastní štědrovečerní kapr
Znáte nějakou malou, ale hlubší údolní nádrž? „Malou“ myslím takovou nádrž, do jejíhož koryta dohodíte svým feederovým náčiním. Pokud ano, pojďme si opatřit letošního vánočního kapříka „svépomocí“!
Džuveč ze sumce
Skvělý recept na úpravu sumce pochází z balkánské kuchyně. Lze použít i jinou sladkovodní nebo mořskou rybu. Prostě podle chuti.
Rybaření vesele i vážně: Dnes uvázl na háčku jeseter sibiřský
Jeseteři spadají do starobylé skupiny ryb a jejich lov je velmi lákavý, protože tak trochu připomínají pravěká zvířata. Tělo jesetera sibiřského je zbarveno jednotvárným hnědavým nebo našedlým odstínem, s nímž splývají i štítky na bocích a hřbetě.
Hledání smaragdového pokladu
Lín obecný (Tinca tinca) je nádherná kaprovitá ryba, kterou si těžko spletete s jinou. Lín je tajemný, náladový a poslední dobou i čím dál vzácnější. Už od dětství patří k mým nejoblíbenějším rybám. Se svým smaragdovým zbarvením je mezi ostatními rybami opravdovým drahokamem.
Lov kaprů na malých vodách
Lov kaprů na malých vodách má svá specifika a kouzla. A je jedno, jestli se jedná o zapomenutou tůň, malou říčku dál od civilizace či menší rybníky schované v lese. Velkou výhodou těchto vod bývá, že jste na nich mnohdy sami, což se na větších vodách podaří málokdy.
Vzpomínáme na staré časy: Naviják Proud
V 50. letech minulého století ovládl socialistickou výrobu rybářských navijáků národní podnik Tokoz, o kterém jsem psal již mnohokrát. Několik malých výrobců se přece jen objevilo. Alespoň na nějaký čas. Kromě otočného Stibůrkova navijáku Hudson a Paulátova Ladaru, vyráběné již národními družstvy, se v polovině 50. let objevil úplně nový naviják Proud.
Tragický omyl myslivce. Lovil divočáky, zastřelil rybáře
V noci na sobotu došlo v Ostravě poblíž slepého ramene řeky Odry k velké tragédii. Dva myslivci se vydali na lov divočáků, jeden z nich ale omylem střelil rybáře. Ten později na následky vážných zranění zemřel. O události informuje Moravskoslezský deník.
Měkké gumičky
Umělých nástrah je na trhu spousta. Ať to jsou červíci, žížalky, patentky i různé nymfičky. Mají výhodu v tom, že když není po ruce živá nástraha, přibalí se do vesty a tradá k vodě.
Novinky z iRybářství na váš e-mail
Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled
Vložením e-mailu souhlasíte s podmíkami ochrany osobních údajů