Fotografie
Petr dal lajk úlovku od Petr...
před 5 hod
Fotografie
novotny.vojtech11@gmail.com dal lajk úlovku od Tadeáš Novotný (4 roky)
před 10 hod
Fotografie
Marek dal lajk úlovku od Kryštof...
včera
Fotografie
Ondřej dal lajk úlovku od zdenek.tupec@se...
předevčírem
Fotografie
Kryštof přidal úlovek Pstruh obecný...
předevčírem

5 tipů, jak si užít pstruhové zahájení

strunc 15. dubna 2020 0 komentářů

Poznávání

Text: David Štrunc, foto: autor

Zahájení probíhá každý rok velmi podobně. U pstruhových revírů se sejdou stovky příznivců muškaření a lehké přívlače a snaží se přesvědčit k záběru opatrného pstruha, sivena nebo lipana.

1) Mějte vše připravené

Říká se, že štěstí přeje připraveným. Vyrazte k vodě se srovnanými krabičkami a připravenými návazci, ať u vody zbytečně neztrácíte čas a nemáte na sebe zlost, že nemáte své oblíbené nástrahy. Příprava je zásadní!

REKLAMA

2) Vyberte si málo známý revír

Zahájení je pro všechny pstruhaře svátkem, kvůli kterému si rádi vezmou i dovolenou. Je teda potřeba počítat s tím, že známé řeky a oblíbená místa budou téměř permanentně obsazena. Pokud si chcete užít tento slavnostní den aspoň trochu v soukromí, vyberte si nějakou menší, ne tak známou říčku.

3) Nezapomeňte vyplnit docházku

Nejhorší, co se vám může při zahájení stát, je, že vám porybný zabaví povolenku. Nezapomeňte si hned na začátku zapsat příchod k vodě a řádně dodržovat všechny pravidla. 16. dubna totiž okolo vody chodí snad všichni porybní!

REKLAMA

4) Užijte si pobyt u vody

Nepočítejte hned s tím, že ulovíte stovky ryb. Běžte si užit hlavně to, že už můžete na těchto malebných potůčcích a říčkách lovit. Na zahájení bývá voda ještě poměrně studená, někdy i zvednutá, což letos nejspíš nehrozí. Zkrátka užijte si pobyt v přírodě a nebuďte smutní, když nepřijde žádný obří pstruh.

5) Buďte tolerantní

Je pravděpodobné, že i na malých potůčcích nějakého kolegu potkáte. Je nás prostě hodně na to, jak velká je tato republika. Mějte proto vždy roušku při sobě a u vody buďte tolerantní a kamarádští. Vždyť nás spojuje láska ke stejnému koníčku a je jedno, jestli jste zedník, prodavač, redaktor nebo podnikatel. 16. dubna jsme všichni rybáři, kteří si chtějí ulovit letošního prvního pstruha.

Krásné zahájení a spoustu velkých pstruhů vám přeje redakce časopisu Rybářství.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled