Pamatujete, když jste se jako malí těšili na čokoládu z adventního kalendáře? Letos se můžete vrátit do dětských let! Každý den vám přineseme soutěž o hodnotnou cenu. Z vítězů pak vylosujeme výherce, který 24. 12. získá celosvazovou povolenku na příští rok.

Advent. Čas klidu, pohody a lásky. V dnešní době možná i stresu z nákupu dárků. My pro vás však dárky už máme! A dokonce na každý adventní den jeden.

Na Štědrý den vylosujeme z předchozích výherců jednoho, který od nás získá celosvazovou povolenku na příští rok, kterou do soutěže věnoval Český rybářský svaz.

Dnes hrajeme o krabičku na návazce od firmy sportcarp.

Pravidla soutěže:

  1. Do komentářů napište odpověď na soutěžní otázku.
  2. Každý má jen jeden pokus.
  3. Odpovědi uvedené na Facebooku se do soutěže nepočítají.
  4. Vítěze vylosujeme zítra 10. 12. a jeho jméno uveřejníme zde v článku.

Soutěžní otázka:

Kolik tun kaprů se průměrně v posledních letech ulovilo ročně na svazových revírech? Tolerance je 300 tun (počítáme pouze odnesené ryby).

Hodně štěstí!

Zveřejnil(a) Rybářství dne Sobota 30. listopadu 2019

Při získávání odpovědi jsme vycházeli z textu profesora Petra Spurného z Mendelovi univerzity v Brně. Tento text si budete moct přečíst již v únorovém vydání časopisu Rybářství. Správná odpověď je 2700 až 3000 tun. Přihlédneme-li k odchylce, za správnou odpověď považujeme 2400 až 3300 tun.

Vítězem se stává Michal (příjmení bohužel neuvedl). Gratulujeme

Komentáře (41)

  1. Na svazových vodách se v průměru odloví 1,5 miliónu kaprů o váze 2 – 2,5kg což by bylo ročně dělalo 3000 až 3750tun . Tedy zlatá střední cesta 3375 tun ryb ročně.

Napsat komentář