Fotografie
Jiří přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Josef přidal úlovek Jelec jesen...
před 24 hod
Fotografie
Josef okomentoval Poznejte ho a u...
včera
Fotografie
Josef okomentoval Nevšední gumové...
včera

Bohutínští rybáři se zapojili do projektu Zachraň karase

Marek iRybářství 6. května 2024 2 komentářů
karas obecný

foto: MO ČRS Bohutín

ČRS a MRS +3 další fotky

Karasovi obecnému, kdysi běžné rybě našich tůní, dolních toků řek či návesních rybníčků, dnes v Česku hrozí vyhynutí. Zoo Praha se ve spolupráci s Akademií věd ČR, Českou zemědělskou univerzitou a Českým rybářským svazem podílí na jeho záchraně a návratu do přírody.

text: Lumír Mazánek, předseda MO ČRS Bohutín

Do tohoto projektu se zapojil i Český rybářský svaz, z.s. místní organizace Bohutín společně s obcí Bohutín. Ve středu 1. května bylo do Bohutína dovezeno přes 200 ks geneticky čisté linie karase obecného, kterého jsme získali od Zoo Praha, se kterou nyní spolupracujeme.

REKLAMA

Rybí obsádku tvoří vysoká forma karase obecného ze Sokolovska a zakrslá forma ze Sedlčanska. Realizaci tohoto projektu předcházely několikatýdenní přípravy vodní plochy, kdy bylo zapotřebí odlovit veškeré druhy ryb, které by se mohly v období výtěru zkřížit s karasem obecným a nevratně znehodnotit rybí obsádku.

U samotného vysazení byla přítomna za obec Bohutín paní místostarostka a předseda MO. Jsme rádi, že se můžeme tohoto projektu zúčastnit a pomoci zachovat původní a nyní ohrožené druhy ryb v našich vodách.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (2)

    1. Tady těch krásných rybek bylo všude dost potom přitáhne invazní druh který ho pomalu ale jistě vytlačuje a teď ho musíme se snažit zachránit podle mojiho uvážení by se hodil na celoroční hájení téhle krásné rybky

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled