Fotografie
Jiří dal lajk úlovku od Jiří ...
před 13 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Chlapský tatará...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav okomentoval Vykradl auto ry...
předevčírem
Fotografie
Josef přidal úlovek Jelec jesen...
předevčírem

Brit chytil pravděpodobně největší zlatou rybu na světě, o které se tvrdilo, že je nepolapitelná

Marek iRybářství 24. listopadu 2022 0 komentářů

foto: Bluewater Lakes/Andy Hackett

Novinky

Životní úlovek se podařil 3. listopadu britskému rybáři na francouzském jezeře Bluewater v oblasti Champagne. Andy Hackett ulovil zlatého kapra o hmotnosti 30,57 kg. Informuje o tom web The Guardian.

text: Marek Kožušník

Podle správců soukromého rybářského rezortu Bluewater Lakes jde o křížence kapra a kapra koi a je to dosud největší ulovená zlatá ryba na světě. Předchozí rekordní úlovek překonala o neuvěřitelných 15 kg.

REKLAMA

Kapra, kterého pojmenovali Carrot (Karotka), zde vysadili před dvaceti lety. Dlouhé roky tuto rybu nikdo nechytil, vybudovala si pověst nepolapitelné ryby. I přes její výraznou oranžovou barvu ji rybáři jen málokdy zahlédli.

„Vždy jsem věděl, že tam Karotka někde je, ale nikdy jsem ani nepomyslel na tom, že bych ji mohl ulovit,“ řekl Andy Hackett.

REKLAMA

„Když zabrala na mou nástrahu, hned mi bylo jasné, že je to velká ryba. Plavala ze strany na stranu, nahoru dolů a až potom se vynořila k hladině,“ popsal šťastný rybář, který Karotku zdolával 25 minut.

„Bylo skvělé chytit ji, ale šlo čistě o štěstí,“ dodal Andy Hackett. S rybou se vyfotil a pustil ji zpátky do jezera.

kapr

„Kapr Karotka je ve výborném zdravotním stavu, žít a růst by mohl dalších patnáct let,“ doplnil Jason Cowler, správce Bluewater Lakes.

Je ovšem otázkou, zda je Karotka opravdu o největší ulovená zlatá ryba na světě. Některé weby to uvádějí, ovšem samotný The Guardian opatrně tvrdí, že jde nejspíš o druhou největší ulovenou svého druhu. Nespecifikuje ovšem tu největší. Údajně doposud největší zlatou rybu na světě ulovil v roce 2019 Jason Fugate v americké Minnesotě. Vážila 14,87 kilogramů, tedy o polovinu méně než Karotka.

Pokud víte o větším úlovku koi kapra nebo jeho křížence, napište nám to do komentářů.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled