Fotografie
katerinavankova014@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 22 hod
Fotografie
Zdeněk přidal úlovek Štika obecná...
před 22 hod
Fotografie
Jaromir přidal úlovek Amur bílý...
před 22 hod
Fotografie
auto-maulik@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 22 hod
Fotografie
Brian přidal úlovek Sumec velký...
před 22 hod

Český rybářský svaz má už přes čtvrt milionu členů!

strunc 20. prosince 2019 0 komentářů

ČRS a MRS

text: David Štrunc, grafy: Tomáš Kočica

Počet členů Českého rybářského svazu po mírném propadu posledních šest let roste ve všech věkových kategoriích (děti, mládež i dospělí) i ve všech územních svazech. V letošním roce byla dokonce pokořena hranice 250 tisíc osob.

Velmi výrazný nárůst je vidět u dětí do patnácti let. Jejich počet se od roku 2013 zvedl o víc než 6 tisíc! Je vidět, že děti nebaví jen počítače, jak dnes mnozí tvrdí, ale že mají také cit pro rybolov.

REKLAMA

Velké poděkování si zaslouží vedoucí rybářských kroužků, do kterých mnoho z těchto dětí chodí a učí se, jak být správným rybářem.

Největší nárůst členů byl zaznamenán u Západočeského územního svazu. Špatně si nevedl ani Jihočeský a Severočeský ÚS. Naopak nejméně nových členů přibylo v Územním svazu města Prahy.

REKLAMA

Jinak tato statistika vypadá u dětí. Ve vedení se opět drží Severočeský a Západočeksý ÚS. Nejméně dětí tento rok přibylo ve Východočeském a Moravskoslezském ÚS.

Až na jedinou výjimku přibylo rybářů ve všech územních svazech ve všech věkových kategoriích. Onou výjimkou je Středočeský ÚS, kde letos ubylo 10 dětí, označovaných jako mládež (to znamená 10-15 let). Část z těchto dětí však přešla do kategorie dospělých.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled