Letošní mistrovství světa v rybolovné technice, které se konalo od 4. 9. do 8. 9. 2019, bylo pro český tým rekordní. Dohromady získali čeští reprezentanti neuvěřitelných 32 medailí, z toho 14 zlatých medailí.

Text: David Štrunc, foto: Tomáš Kočica

Letošní mistrovství světa se konalo na letišti Hosín u Hluboké nad Vltavou. Český tým nastoupil ve složení: trenér Josef Luxa, asistent státního trenéra Ing. Josef Luxa ml.,  Kateřina Marková, Ing. Zuzana Plachá, Iva Zelenková, Jan Luxa, Jan Bombera, Patrik Lexa, Tomáš Spáčil, Bc. Karel Kobliha, Jiří Marek a Ing. Jana Brončková.

České družstvo získalo celkem 32 medailí, z tohoto bylo 14 zlatých, 12 stříbrných a 6 bronzových. Výsledek můžeme považovat za historickou událost, jedná se o největší úspěch za dobu, kdy Česká republika v rybolovné technice soutěží.

Kateřina Marková získala 1. místo v pětiboji i v sedmiboji. Zuzana Plachá pak skončila v těchto disciplínách druhá. U mužů si v pětiboji odnesl 1. místo Jan Luxa a 2. místo obsadil Jan Bombera. V sedmiboji mužů naši reprezentanti opravdu zabodovali a odnesli si všechny medaile. Konkrétně v pořadí – Jan Bombera, Jan Luxa, Karel Kobliha a v posledním víceboji, kterým byl devítiboj, obsadil 1. místo Karel Kobliha a 2. místo Jan Bombera.