Fotografie
okomentoval VIDEO: Co se dě...
včera
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
před 4 dny

Dáváme rybářům možnost vyzkoušet si vybavení ještě před koupí, říká zakladatel Přívlačové exhibice

Marek iRybářství 11. června 2019 0 komentářů

Foto: Karel Hrubín

Rozhovory

text: David Štrunc

Co vás k rybám vlastně přivedlo?
Vlastně ani nevím. Chytám už strašně dlouho a stejně jako dřív i dnes mě fascinuje příroda. Táhne mě k sobě voda a hlavně ten klid, ticho a pohoda, která většinou při chytání ryb panuje.

Proč jste tuto akci před sedmi lety založil?
Pro odbornou veřejnost (pro prodejce atd.) se dělají různé mítinky, na kterých se jim představují novinky od firem, aby věděli, co která firma bude prodávat. Mě napadlo udělat něco podobného pro veřejnost. Lidé si mohou produkty, o jejichž koupi uvažují, nejprve vyzkoušet u vody. V běžném provozu poznají vlastnosti rybářských výrobků mnohem lépe než v krámě. Myšlenka je taková, že si přinesu vlastní naviják, osadím jím náčiní a zkusím nahodit a při troše štěstí zdolám rybu.

REKLAMA

Foto: Karel Hrubín

A jaká je praxe?
Co si všímám, tak většina lidí bohužel přijede se svým náčiním a tuto akci využívá jen jako možnost zachytat si dravce před zahájením na svazových vodách. A to mi přijde jako obrovská škoda.

Jaká je vaše nejoblíbenější ryba a proč?
Jednoznačně jsou to dravci. Já chytám jenom přívlač, všechno ostatní jsem opustil. I když se teď kvůli synovi postupně vracím k plavané a mám v plánu přejít také k feederu, abych ho rybaření postupně naučil. Ale k otázce: nejoblíbenější je jednoznačně štika, okoun, candát. A to přesně v tomto pořadí.

REKLAMA

Foto: Karel Hrubín

Je nějaká ryba, na kterou rád vzpomínáte a víte, že na ni nikdy nezapomenete?
V Karibiku mě jedna ryba neskutečně vyškolila. Bojovala dlouho a já ji nakonec vůbec nespatřil a tak se můžu jenom domnívat, co to bylo. Mečoun? Nebo wahoo? Z evropských vod to nejsou žádné konkrétní, prostě celkově štiky a okouni. Velkým zážitkem pro mě bylo také ulovení vyzy velké na přívlačový proutek do 15 gramů. To byl neskutečný souboj a do dnešního dne nemůžu uvěřit, že jsem ho vyhrál.

Jakou nástrahu nejradši používáte?
Již několik sezon mám oblíbeného dexter shada 9 cm (guma kopyto – pozn. red.). Barvě se říká salt and pepper, je to lehce UV barva. Pro mě úžasná guma, která funguje téměř všude. Ani nemůžu říct, do jakého je počasí, protože mně funguje vždycky.

Plánujete na příští exhibici nějaké novinky?
Určitě, ale ještě nevím jaké. V současné chvíli jde hlavně o to vyhodnotit letošní ročník. Ale veškeré změny budou uskutečněné na základě poznatků našich návštěvníků.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled