Je krásné sobotní ráno. S rybářským kroužkem Rapotín jsme se vydali na výlet do Sobáčova u Mohelnice. Ráno bylo sice chladnější, ale později během dne už bylo příjemné slunečné počasí. Konec září se prostě vydařil.

Text: Vítězslav Rak, 11 let

Jelo nás dohromady devět. Šest dětí, dva rodiče a náš pan vedoucí. Když jsme přijeli na místo, nemohli jsme se dočkat, až začneme lovit. Neuběhlo ani deset minut a první kamarád se už radoval z kapra. Později byli úspěšní i ostatní.

Chytali jsme na nejrůznější nástrahy, kupříkladu na kukuřici, pelety, boilie i na různé druhy těsta. V poledne jsme si všichni dali přestávku a šli se najíst, abychom nabrali síly na zbytek dne.

Celkem jsme chytili osmnáct kaprů a tři cejny. Nejvíce jsme toužili po úlovku jesetera, ale ten přes veškerou snahu rybaříků nikomu na špek neskočil. Tak snad příště.

Největší kapr měřil 71 cm. Musím se pochlubit, že jsem ho ulovil já. Kamarádi ale také nezaháleli. Ke konci dne ryby přestávaly brát, takže jsme pozvolna začali balit. V Sobáčově jsme byli již potřetí a tentokrát jsme byli celkově nejúspěšnější. Všichni se těšíme, až se sem zase vrátíme.