Fotografie
Jaroslav okomentoval VIDEO: Co se dě...
před 9 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval Rybaření vesele...
před 20 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval OBRAZEM: Natura...
před 20 hod
Fotografie
fadli m.n okomentoval Školáci pomáhaj...
před 20 hod
Fotografie
okomentoval VIDEO: Co se dě...
před 4 dny

Do dunajského ramene unikla ropná látka. Událost ohlásil pozorný rybář

Marek iRybářství 12. prosince 2022 0 komentářů
rybáři

ilustrační foto: FB Jarovecké rameno

Novinky

Na Dunaji v části Jarovecké rameno vyšetřují inspektoři životního prostředí únik ropných látek. Informovala o tom Slovenská inspekce životního prostředí (SIŽP).

text: Marek Kožušník

K úniku došlo v pátek 9. prosince. „Neznámou látku na hladině zpozoroval rybář, který událost ohlásil. Díky rychlému zásahu hasičů se potom tyto nebezpečné látky podařilo neutralizovat,“ uvedla SIŽP.

REKLAMA

Inspektoři se nyní snaží identifikovat původce znečištění. O spolupráci požádali i Dopravní úřad a Hasičský záchranný sbor.

Co se loví na Jaroveckém ramenu

Revír Dunaj č. 3 – Jarovecko-rusovecká soustava ramen (1-0130-1-1) je rybáři hojně navštěvovaný. Nachází se zde všechny ryby cejnového pásma. Díky rozloze, dostatku úkrytů a potravy tu mají možnost dorůst do kapitálních rozměrů. Převažuje bílá ryba – cejn a plotice, ale také karas stříbřitý nebo lín.

REKLAMA

Jarovecké rameno
foto: FB Jarovecké rameno

Místní organizace SRZ Bratislava 5 pravidelně zarybňuje rameno násadami kapra. Z dravých ryb je zde štika, candát a okoun, kteří nacházejí množství potravy ve formě početného plůdku bílé ryby. U hladiny je možné často sledovat hlučný lov bolena, v potopených překážkách nachází vhodné úkryty sumec. Rybářům ale často znepříjemňuje lov přemnožený sumeček americký.  

Luxusní hausbóty

Jarovecké rameno leží několik kilometrů po proudu od Bratislavy. Po regulaci toku Dunaje se oblast změnila na členitou zátoku, která je jako stvořená pro hausbóty. Těch nakonec přibylo tolik, že domy na vodě začaly připomínat spíš sídliště. Někteří majitelé hausbótů našli zálibu v okázalosti a postarali se o to, aby jejich příbytky byly nepřehlédnutelné. Pochází únik ropných látek od nich?

hausbót
foto: FB Jarovecké rameno
REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled