Fotografie
Stanislava přidal úlovek Jelec jesen...
před 60 min
Fotografie
Jaroslav okomentoval Vzpomínáme na s...
před 12 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Poznejte ho a u...
před 12 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Parma, vousatá ...
před 12 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Vaše montáž...
před 4 dny

„Dunaj – Odra – Labe, vládě zase hrabe!“ Tak zní název protestní akce proti kanálu DOL

strunc 4. listopadu 2020 0 komentářů

Novinky

Dne 5. října schválila vláda stavbu první části vodního koridoru Dunaj–Odra–Labe. K tomuto projektu zaujala řada odborníků i laiků negativní stanovisko. Za necelý týden (11. listopadu 2020) proběhne proti výstavbě protestní akce.

Text: redakce, foto:  Jaroslav Kubec / Wikimeda Commons

Akci naplánovala skupina Extinction Rebellion. Organizátoři doufají, že akce a podepsaná petice zabrání výstavbě obřího díla, které má v první fázi stát 15 miliard korun.

REKLAMA

„Chceme, aby ministerstvo a vláda zrušili schválenou první fázi projektu DOL, v níž jinak zahučí 15 miliard, které bychom v ČR nutně potřebovali například pro skutečnou adaptaci na sucho,“ vyjádřila se skupina Extinction Rebellion na sociální síti.

Protest se koná 11. listopadu 2020 ve 12 hodin před budovou Ministerstva dopravy. Demonstrující musí dodržet pravidla nouzového stavu, včetně zakrytí nosu a úst rouškou. Mezi lidmi budou dvoumetrové rozestupy, které se zajistí pomocí provazu s uzly.

REKLAMA

Více informací k protestní akci naleznete přímo na stránkách organizátora.

Plánovaná stavba se nelíbí mnoha odborníkům, podle nichž by tato měla negativní dopady. Společně vydali Prohlášení odborných společností a akademických pravovišť k zahájení přípravy plavebního koridoru Dunaj-Odra-Labe.

Vodní koridor Dunaj – Odra – Labe je připravovaný mezinárodní projekt, který si klade za cíl propojení jmenovaných řek. Vzniklý kanál by měl sloužit lodní dopravě a energetice, bránit povodním a v neposlední řadě také doplňovat vodu do potřebných míst při dlouhotrvajícím suchu. Mimo vyjmenované řeky by měla být do projektu významně zapojena také řeka Morava.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled