Fotografie
Matěj dal lajk úlovku od Ondřej...
před 10 hod
Fotografie
Jakub přidal úlovek Kapr obecný...
před 14 hod
Fotografie
matejmarsik2@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 14 hod
Fotografie
Jiří přidal úlovek Kapr obecný...
před 14 hod
Fotografie
martimo@email.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 14 hod

Dvanáctiletý Tomáš si splnil sen. Ulovil velkého jesetera

strunc 21. května 2020 0 komentářů

Novinky

Text: Tomáš Konečný, foto: autor

Občas nám do redakce dorazí dopis od našich čtenářů. Z každé pozitivní zprávy máme radost. A co teprve, když nám píší děti, které nejen, že svůj čas tráví raději na rybách než u počítače, ale ještě si najdou čas nám napsat a o svůj zážitek se podělit!

Tomáši, děkujeme za parádní příběh a přejeme ti, aby se ti dál dařilo plnit si sny a lovit ryby, po kterých toužíš!

REKLAMA

Milá redakce.

Taky bych se rád podělil o svůj zážitek. Jmenuji se Tomáš a je mi 12 let. Rybařím s (nevlastním) taťkou a mamkou od 8 let. Za tu dobu jsem se toho už mnoho naučil.

REKLAMA

Nahazovat, navazovat a různé taktiky rybolovu. Moje máma mě naučila trpělivosti a dávat si další větší cíle. Jako každý jsem začínal na místním rybníčku a chytal cejny a karasy. Sem tam přišel i kapřík.

Jak rostu, plním si své sny. Třeba loni to byl kapr přesně 1 m a amur 92 cm. Letos jsem si dal za cíl ulovit jesetera. Nastudoval jsem si montáže, jak se chytá, co dělá. No a před pár dny jsme vyjeli. Poprvé za svoji rybářskou éru jsem seděl u vody a nic. Opravdu ani ťuk. Vyzkoušel jsem snad všechno. Ale nic nepomohlo. Druhý den jsme museli jet znova, říkal jsem si, že to není možné. Já toho jesetera chci.

Nahodil jsem kousek sýru eidam a přišel záběr! To jste neviděli, jakou radost jsem měl. Moje máma hned připravovala foťák. Už ani nevím, jak dlouho jsme spolu s jeseterem bojovali. Ale podařilo se. Vytáhl jsem svého vysněného prvního jesetera o délce 128 cm.

Zážitek opravdu na celý život. A jak už jsem psalo svých cílech… Vedle nás chytil klučina veslonose, překrásná ryba (měla okolo 130 cm). A hned jsem měl jasno, jakou rybu chci ulovit příště! Všem rybářům přeji, ať to jezdí a když nepřijde ani ťuk, nevzdávejte se. Tu největší rybu si vždy musíte vysedět, jak říká moje máma.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled