Fotografie
Jaroslav okomentoval Steak z tuňáka...
před 26 sek
Fotografie
Jaroslav okomentoval Štika (candát) ...
před 10 min
Fotografie
Jaroslav okomentoval Kapří steak...
před 14 min
Fotografie
Jaroslav okomentoval Lososí podkovy ...
před 17 min
Fotografie
Jaroslav okomentoval Lososí podkovy ...
před 25 min

Handicapovaní rybáři se na mistrovství světa prali se silným větrem

Marek iRybářství 16. listopadu 2021 0 komentářů
reprezentace

foto: Tomáš Kučera

ČRS a MRS

Reprezentace České republiky se ve dnech 3. – 10. října 2021 účastnila pod záštitou Českého rybářského svazu mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané, které se konalo ve slovinském Radeče na řece Sávě.  Mistrovství se zúčastnilo devět národů.

text: Tomáš Kučera

Na základě nominace státního trenéra reprezentace Vladimíra Vyslyšela ml. se klání účastnili reprezentanti Radim Kozlovský, Ján Omamik, Emanuel Vyhlídal, Petr Svatoš a Petr Krym. Každému ze závodníků dle pravidel FIPS byli k dispozici asistenti ve složení Markéta Nováčková, Jakub Valchař, Vladimír Vyslyšel st., Miroslav Horálek a Jakub Toužimský.

REKLAMA

závod
foto: Tomáš Kučera

Osmidennímu výjezdu předcházely důkladné přípravy celé výpravy – bylo nutné zajistit vhodné ubytování pro handicapované, materiální vybavení závodníků, stravu pro tým, krmení, týmové oblečení a mnoho dalšího.

Ubytováni jsme byli v apartmánech Martinova izba ve městě Laško, které byly bezbariérové a poskytly nám absolutní komfort a soukromí, který jsme pro své přípravy na tréninky a závod samotný potřebovali.

REKLAMA

rybáři
foto: Tomáš Kučera

Závodním úsekem byla horská řeka Sáva ve Slovinsku. Tato závodní trať je světově známá a pořádá se na ní ročně mnoho závodů. Břeh a přístup k vodě je zde také dle toho upravený a na většině lovných míst jsou zbudována mola, ze kterých mohou závodníci lovit.

První čtyři dny byly na programu tréninky. Vzhledem k aktuálním povětrnostním podmínkám a zkušenostem závodníků jsme vsadili na způsob lovu na odhoz, kde jsme byli schopni držet krok s ostatními týmy, které preferovaly převážně lov na děličku.

sumec
foto: Tomáš Kučera

Třetí den tréninku jsme naši taktiku vylepšili a výsledky vážení předčily váhy ostatních týmů. Nepočítali jsme však, že avizovaná změna počasí diametrálně změní současné podmínky. Čtvrtý tréninkový den se snížila teplota o více jak deset stupňů, začalo pršet a foukal silný vítr.

Naše plány odhozu tímto vzaly za své a museli jsme se přeorientovat na děličku. Tento způsob lovu jsme zcela nezvládli, bylo vidět tréninkové manko a v obou závodních dnech jsme nakonec odchytali pouze sedmé celkové umístění.

handicapovaný rybář
foto: Tomáš Kučera

Chtěl bych i přes tento „neúspěch“ poděkovat našim reprezentantům a obzvláště asistentům za jejich odvedenou práci, nekonečnou každodenní přípravu a profesionální přístup. V těchto podmínkách to nebylo jednoduché a „neúspěch“ nevidím v podcenění čehokoliv v tomto týdnu.

Věřme, že handicapované závodníky tento propad ve výsledkové listině nakopne a budou se po celý rok lépe připravovat a pracovat na sobě především v lovu na děličku. Jsem naopak šťasten za přátelskou, až rodinnou atmosféru, která po celou dobu mistrovství světa v týmu panovala.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled