Fotografie
katerinavankova014@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 22 hod
Fotografie
Zdeněk přidal úlovek Štika obecná...
před 22 hod
Fotografie
Jaromir přidal úlovek Amur bílý...
před 22 hod
Fotografie
auto-maulik@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 22 hod
Fotografie
Brian přidal úlovek Sumec velký...
před 22 hod

Jak se změnily dětské tábory kvůli koronavirové krizi? Takto probíhal tábor pražského územního svazu

strunc 20. července 2020 0 komentářů

ČRS a MRS

Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy pořádá každoročně letní tábory rybářské mládeže už více jak 40 let. Ne jinak tomu bylo i letos. I přes povinnost řešení mimořádných hygienicko-proti-epidemiologických pokynů stanovených Ministerstvem zdravotnictví České republiky výbor ČRS Územního svazu města Prahy rozhodl, že se letošní dětský tábor v obci Horka II u Zruče nad Sázavou v plánovaném termínu od 4. 7. do 18. 7. 2020 uskuteční.

Text: Zděnek Mužík (jednatel ČRS Územního svazu města Prahy), foto: autor

Krajské hygienické stanici byl před začátkem tábora nahlášen výčet všech přijatých opatření, která se na tomto letním rybářském táboře následně realizovala. Přednostně musela být doplněna lékárnička vedle základního zdravotnického materiálu ještě dalšími přípravky vztahujícími se k virové pandemii infekčního onemocnění Covid-19.

REKLAMA

Byly pořízeny roušky, respirátory, digitální teploměr na snímání teploty z čela pro rychlé opakované měření, řada dezinfekčních prostředků, jednorázových rukavic apod. Ve spolupráci s pronajímatelem kempu byly ke stávajícím pevným toaletám a sprchám, které se každodenně opakovaně dezinfikovaly, pořízeny ještě tři mobilní záchody používané pouze účastníky rybářského tábora.

Zákaz vstupu cizích osob

Prostory pro stravování procházely dokonalou proti-epidemiologickou očistou před každým použitím rybářskými táborníky. Dodavatelé stravovacích služeb si po celou dobu provozu roušky nesundali a společně s vedoucími tábora dbali na to, aby děti žádné hygienické opatření nepodceňovaly. Celý prostor kempu vymezený pro pražský rybářský tábor byl nepřehlédnutelně ohraničen a opatřen cedulemi se zákazem vstupu cizích osob. Málokdo si dokáže představit, kolik práce navíc tato složitá doba pořadatelům letního tábora přinesla, a proto si všichni zaslouží náš velký dík.

REKLAMA

Hlavní vedoucí tábora pan Martin Procházka společně s dalšími vedoucími připravili pro 50 dětí skvělý a velmi pestrý program plný sportovního rybaření, táborových soutěží a her doplněný o zajímavé, tematicky zaměřené výlety do okolí. To nejzajímavější, co pražský letní tábor rybářské mládeže každého dne přinesl, si je možné prohlédnout na speciálních webových stránkách tohoto rybářského tábora: http://www.rybarsky-tabor.cz/ .

Na místní pískovně a řece Sázavě byli účastníci tábora v rybolovu i tento rok velmi úspěšní. Největším úlovkem byl sumec z pískovny, kterému chybělo do 1,5 m délky jen pár centimetrů. Nejtěžší ulovený kapr vážil téměř 11 kg a dosahoval délky 90 cm. V soutěži, kdo uloví v průběhu tábora nejvíce kaprů, zvítězil v kategorii starších úspěšný účastník s úžasnými 53 kapry a v kategorii mladších pak lovec s krásnými 33 kusy.

Na řece Sázavě se děti věnovaly také lovu dravých ryb a mezi největšími úlovky dominoval sumec s 83 cm, candáti s 66 a 67 cm, největší štika měřila 71 cm a trofejní okoun dosáhl 38 cm. Všechny tyto rybářské úspěchy, ale také i výsledky z ostatních sportovních disciplín, jsou prezentovány ve vyhlášení výsledků celotáborové hry.

V druhé polovině letního tábora byl jeho průběh zkontrolován zástupci ČRS Územního svazu města Prahy jednatelem Zdeňkem Mužíkem, vedoucím odboru mládeže Josefem Marešem a zástupcem rybářského hospodáře ÚSMP Pavlem Vránou, který si tak jako každý rok pro účastníky tábora připravil odbornou rybářskou přednášku, na kterou děti aktivně reagovaly svými dotazy.

Letní tábor rybářské mládeže uspořádaný pro děti z pražským místních organizací Českého rybářského svazu byl po čtrnácti dnech úspěšně zakončen předáním dětí svým rodičům a všechny děti se dnes už těší na tábor příští.

Tyto a další informace o činnosti rybářských kroužků pražských místních organizací jsou prezentovány na webových stránkách ČRS Územního svazu města Prahy www.rybaripraha.cz  v záložce Akce pro mládež.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled