Fotografie
ashburtongrove@seznam.cz přidal úlovek Amur bílý...
před 23 hod
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Ladislav přidal úlovek Kapr obecný...
před 23 hod
Fotografie
Veronika okomentoval Vlkouš vám před...
včera
Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
před 5 dny

Jak správně a rychle vyplnit úlovkový lístek? Tady je návod

strunc 6. ledna 2020 6 komentářů

Rady začátečníkům

Text: David Štrunc, foto: autor

Vyplňování povolenky před odevzdáním může některé rybáře děsit. Naštěstí je úlovkový lístek dělaný tak, aby bylo jeho vyplnění co nejjednodušší.

Postup:

1)
Vypíšeme si všechny revíry, na kterých jsme v loňském roce lovili. Celý lístek je dělaný tak, že si jej můžete přehnout a revíry v klidu opisovat. Každý revír zde zapisujeme pouze jednou. Výjimka může nastat v případě, že jsme lovili na několika podrevírech jednoho revíru. V tom případně musíme vypsat všechny podrevíry.

REKLAMA

2)
V soupisu revírů nebo na internetu si najdeme názvy všech revírů, na kterých jsme loni lovili. U většiny revírů stačí zadat číslo do webového vyhledávače a název vám vyskočí pod prvním odkazem.

3)
Teď už přichází samotné počítání. Pokud jste si ponechali jen pár ryb, máte nesporně méně práce. Ti z vás, kteří si ryb ponechali víc, nemusí zoufat. Budeme postupovat podle revírů. Vezmeme první revír a spočítáme počet kaprů, které jsme na něm ulovili. Počet zapíšeme do kolonky která je označena ks. Sečteme jejich váhu a také ji zapíšeme. Potom spočítáme počet línů, cejnů, atd. Na závěr sečteme u každého revíru počet docházek.

REKLAMA

4)
Když máme vyplněné všechny revíry, sečteme počet kusů a hmotnost jednotlivých druhů. Výsledek zapíšeme do kolonky pod každým druhem.

5)
Teď sečteme počet ryb a jejich hmotnost za jednotlivé revíry. Díky tomu máme kontrolu při konečném sčítání. Hodnoty zapíšeme do kolonek vedle počtu docházek.

Ryby ze všech revírů sečteme a zapíšeme je včetně celkové váhy do kolonek v pravém dolním rohu. Pokud si nejsme jistí výsledkem, můžeme sečíst všechny hodnoty zapsané pod jednotlivými druhy. Výsledek musí být stejný.

6)
Na závěr už jen proškrtáme přebývající políčka a máme hotovo. Povolenku do 15. ledna odevzdáme tomu, kdo ji vydal (ve většině případů naše MO), pořídíme si novou a hurá opět na ryby!

Ať vám berou i v roce 2020!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (6)

 1. S takhle vyplnenou povolenkou by jste u nas neuspeli a vyrazili by vas s ni s tim at si to prepisete. U nas musi byt reviry serazeny podle cisel od nejmensiho po nejvetsi cislo….

  1. Dobrý den, Petře. Povinnost seřazovat revíry od nejnižších po nejvyšší není nikde stanovena. Ani v soupisu revírů pro rok 2018 a 2019, ani v aktualizaci pouze pro loňský rok. Pokud něco takového Vaše MO vyžaduje, nemá na to právo. Anebo se řídí vlastními interními předpisy, které však v celosvazovém kontextu běžné nejsou.

  2. Zdravím, co když jsem byl na více revíru nežli je radku zadni strany? Letos me chyběl pouze jeden revír a mel bych plno.
   Děkuji

   1. Dobrý den, Honzo,
    děkuji za velmi vhodný dotaz.
    Pokud jste navštívil více revírů, než kolik je v povolence řádků, vypište přebývající revíry, na kterých jste nic neulovil, na zvláštní papír, který k povolence přicvakněte sešívačkou.

  3. Pokud to tak skutečně máte, tak to považuji za naprosto zbytečnou buzeraci…

  4. Aji u nas chtějí od menšího čísla po největší

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled