Fotografie
Jaroslav okomentoval Obrazem: Vysaze...
před 8 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Na severu Čech ...
před 8 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Candáti jdou do...
před 8 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Zahájení pstruh...
před 8 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval Pečený pstruh...
včera

Jak správně a rychle vyplnit úlovkový lístek? Tady je návod

strunc 6. ledna 2020 6 komentářů

Rady začátečníkům

Text: David Štrunc, foto: autor

Vyplňování povolenky před odevzdáním může některé rybáře děsit. Naštěstí je úlovkový lístek dělaný tak, aby bylo jeho vyplnění co nejjednodušší.

Postup:

1)
Vypíšeme si všechny revíry, na kterých jsme v loňském roce lovili. Celý lístek je dělaný tak, že si jej můžete přehnout a revíry v klidu opisovat. Každý revír zde zapisujeme pouze jednou. Výjimka může nastat v případě, že jsme lovili na několika podrevírech jednoho revíru. V tom případně musíme vypsat všechny podrevíry.

REKLAMA

2)
V soupisu revírů nebo na internetu si najdeme názvy všech revírů, na kterých jsme loni lovili. U většiny revírů stačí zadat číslo do webového vyhledávače a název vám vyskočí pod prvním odkazem.

3)
Teď už přichází samotné počítání. Pokud jste si ponechali jen pár ryb, máte nesporně méně práce. Ti z vás, kteří si ryb ponechali víc, nemusí zoufat. Budeme postupovat podle revírů. Vezmeme první revír a spočítáme počet kaprů, které jsme na něm ulovili. Počet zapíšeme do kolonky která je označena ks. Sečteme jejich váhu a také ji zapíšeme. Potom spočítáme počet línů, cejnů, atd. Na závěr sečteme u každého revíru počet docházek.

REKLAMA

4)
Když máme vyplněné všechny revíry, sečteme počet kusů a hmotnost jednotlivých druhů. Výsledek zapíšeme do kolonky pod každým druhem.

5)
Teď sečteme počet ryb a jejich hmotnost za jednotlivé revíry. Díky tomu máme kontrolu při konečném sčítání. Hodnoty zapíšeme do kolonek vedle počtu docházek.

Ryby ze všech revírů sečteme a zapíšeme je včetně celkové váhy do kolonek v pravém dolním rohu. Pokud si nejsme jistí výsledkem, můžeme sečíst všechny hodnoty zapsané pod jednotlivými druhy. Výsledek musí být stejný.

6)
Na závěr už jen proškrtáme přebývající políčka a máme hotovo. Povolenku do 15. ledna odevzdáme tomu, kdo ji vydal (ve většině případů naše MO), pořídíme si novou a hurá opět na ryby!

Ať vám berou i v roce 2020!

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (6)

  1. S takhle vyplnenou povolenkou by jste u nas neuspeli a vyrazili by vas s ni s tim at si to prepisete. U nas musi byt reviry serazeny podle cisel od nejmensiho po nejvetsi cislo….

    1. Dobrý den, Petře. Povinnost seřazovat revíry od nejnižších po nejvyšší není nikde stanovena. Ani v soupisu revírů pro rok 2018 a 2019, ani v aktualizaci pouze pro loňský rok. Pokud něco takového Vaše MO vyžaduje, nemá na to právo. Anebo se řídí vlastními interními předpisy, které však v celosvazovém kontextu běžné nejsou.

    2. Zdravím, co když jsem byl na více revíru nežli je radku zadni strany? Letos me chyběl pouze jeden revír a mel bych plno.
      Děkuji

      1. Dobrý den, Honzo,
        děkuji za velmi vhodný dotaz.
        Pokud jste navštívil více revírů, než kolik je v povolence řádků, vypište přebývající revíry, na kterých jste nic neulovil, na zvláštní papír, který k povolence přicvakněte sešívačkou.

    3. Pokud to tak skutečně máte, tak to považuji za naprosto zbytečnou buzeraci…

    4. Aji u nas chtějí od menšího čísla po největší

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled