Fotografie
katerinavankova014@gmail.com přidal úlovek Bolen dravý...
před 24 hod
Fotografie
Zdeněk přidal úlovek Štika obecná...
před 24 hod
Fotografie
Jaromir přidal úlovek Amur bílý...
před 24 hod
Fotografie
auto-maulik@seznam.cz přidal úlovek Kapr obecný...
před 24 hod
Fotografie
Brian přidal úlovek Sumec velký...
před 24 hod

Jak vypadá Berounka po vlně pesticidů? Byli jsme se podívat

strunc 23. října 2019 3 komentářů

Novinky

Text: David Štrunc, foto: autor

Cílem výpravy bylo zjistit, jak řeka vypadá a jestli jsou ryby v pořádku. Nejvíc záběrů jsme v létě měli na feeder. Vzali jsme si tedy jen feederové proutky, červy a trochu krmení.

https://irybarstvi.cz/aktualni-cislo/odemceny-clanek-z-rybarstvi-kam-na-ryby-jez-na-berounce-kousek-za-prahou/?preview_id=6077&preview_nonce=e83c434812&preview=true&_thumbnail_id=6078

Po příjezdu přišel čas obhlédnutí řeky. Vody teklo poměrně málo. To však mohlo být zapříčiněno tím, že elektrárna na levém břehu jela na plný výkon, proto se přes korunu jezu dostalo jen minimum průtoku.

REKLAMA

Řeka nijak nezapáchá, viditelnost ve vodě je cca 20 cm. Nikde se netvoří chuchvalce pěny. Zkrátka vše nasvědčuje tomu, že řeka katastrofu přestála bez úhony.

Chytání jsme započali ve vývařišti jezu. Zde přišly dva opatrné záběry, ale žádnou rybu jsme nevytáhli. Přesto jsme místy viděli ostroretky, které oždibovaly nánosy na kamenech.

REKLAMA

První ryba

Přesunuli jsme se tedy na levý břeh a nahodili do tišiny pod jezem. Zde na sebe záběry nenechaly dlouho čekat. Do pěti minut přišel takový záběr, až jsem musel po prutu skákat skoro do vody. Zásek seděl. Ryba na nic nečekala a hnala se po proudu. Na slabém vlasci jsem neměl mnoho možností jak ji zastavit. Naštěstí jsem byl v bordících kalhotách. Vrhl jsem se do vody za ní.

Rychle jsem přebrodil doprostřed řeky, aby mi protivník nezajel do větví u břehu. Pak už to byla jen otázka času. Po zhruba pětiminutovém souboji se na břeh podíval pěkně vypasený, padesát pět centimetrů dlouhý kapřík.

Cejni a plotice

To byla první vlaštovka, která ukazovala, že tu ryby jsou a dokonce jsou i při chuti. Další záběry přicházely pravidelně ve dvou až pětiminutových intervalech. Podařilo se nám ulovit další kapry, cejny a plotice.

Bohužel nezabrala žádná reofilní ryba. Chvíli před odjezdem jsme se tedy vrátili do vývařiště a zde nakonec oklamali vypaseného tlouště.

Za necelé tři hodiny lovu jsme nachytali přibližně 30 ryb. Pokud budete mít o víkendu čas a chtěli byste jet na ryby, zkuste třeba Berounku. Ryb je tu spousta a už se jejich konzumace bát nemusíte.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (3)

  1. Dobrý večer : délka štiky je 57 cm:-)

  2. 56cm delka..ať to kouše

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled