Jihočeský územní svaz vydal na svých internetových stránkách doporučení pro rybářskou stráž, která by v době karantény měla výrazně omezit svoji činnost. Toho bohužel zneužívají někteří rybáři a odnáší si domů více ušlechtilých ryb, než povoluje zákon.

Text: David Štrunc, foto: Pixabay

Doporučení o omezení činnosti rybářské stráže (RS) vyšlo 16. března. V době, kdy celý národ šije roušky a snaží se pomáhat v boji proti koronaviru, se stejně najdou jedinci, kteří situace zneužívají ve svůj prospěch.

Předseda Jihočeského územního svazu (JčÚS) ČRS  Ing. Karel Koranda informoval na Facebooku JčÚS, že se najdou rybáři, kteří situace zneužívají a odnáší si v době minimálního množství kontrol RS větší množství kaprů, než je povoleno. Tímto činem se dokonce chlubí!

Vážení přátelé rybáři, v poslední době se objevilo pár případů, kdy se někteří rybáři chlubí, že díky snížené aktivitě…

Zveřejnil(a) Rybářská stráž – Jihočeský územní svaz ČRS dne Sobota 21. března 2020

Předseda všechny upozorňuje, že kvůli vzniklé situaci budou po dobu karanténních opatření udělovány výjimečné tresty. To znamená, že by hříšníkům nemusela být v následujících letech vůbec vydaná povolenka.

A to přece nikomu za těch pár kapříků navíc nestojí…

Komentáře (2)

 1. Dobrý den
  Chtěl jsem se jen zeptat,jestli i v době karantény může nějakým způsobem vydat rybářský svaz v Písku povolenku?
  Bohužel jsem si ji nestihl koupit.
  Děkuji za odpověď
  Neubauer

  • David Štrunc Odpovědět

   Dobrý den, pokud máte splněné členské povinnosti, můžete si povolenku koupit u kterékoli MO. Pokud ne, může to být pouze vaše MO. Mnoho organizací váš problém řeší zasláním povolenky poštou. Tak či tak, bude nejsnazší zavolat na svou místní organizaci a poptat se tam.

Napsat komentář