Fotografie
petrsraut@seznam.cz přidal úlovek Pstruh obecný...
před 19 hod
Fotografie
daniel.kvoch@seznam.cz přidal úlovek Okoun říční...
před 19 hod
Fotografie
Jaroslav okomentoval VIDEO: Co se dě...
předevčírem
Fotografie
fadli m.n okomentoval Rybaření vesele...
před 4 dny
Fotografie
fadli m.n okomentoval OBRAZEM: Natura...
před 4 dny

Kam na ryby? Rakovnický potok 1

strunc 17. září 2019 0 komentářů

Kam na ryby

Text: David Štrunc, foto: autor, mapy: google

Bližší podmínky pro tento revír najdete zde.

Už název revírů napovídá, že se nejedná o žádný veletok. Uživatel revíru je Středočeský ÚS (MO Křivoklát). Celý revír zvládnete projít za den, ale pojďme se na to podívat od začátku.

REKLAMA

Co s sebou?

Doporučuji krátký jemný prut (já jsem měl 210 cm a byl akorát), malý naviják s 0,14 až 0,18 mm vlascem, pár malých háčků, několik splávků, bročky a povinnou výbavu. Můžete si vzít víc věcí, ale s velkou pravděpodobností je nevyužijete.

Určitě běžte v dlouhých kalhotách a ideálně v holínkách. Budete se prodírat kopřivami, vysokou trávou a občas bude potřeba potok přebrodit. K tomu vám však normální holínky bohatě stačí, není třeba chodit v brodících kalhotách.

REKLAMA

První jez

Kousek od soutoku s Berounku najdete na revíru první jez. Zaparkovat se dá přibližně 100 metrů od něj. Mně se zde podařilo ulovit jen malé ryby.  Věřím však tomu, že na jaře nebo v letních parnech sem budou najíždět i větší ryby z Berounky. Můžete zde bez problémů prochytat celé podjezí i najdezí. Po jezu se dá v holínkách chodit.

Od jezu je pak několikasetmetrový úsek, který vede vesnicí, ve které jsem nechytal.
Chodí zde opravdu mnoho lidí, a tak sem zamířil rovnou do meandrující části. Za vesnicí jsem zkoušel dvě místa, ale úplně bez úspěchu, a proto jsem pokračoval dál. Autem se dostanete až k brodu, u kterého jde zaparkovat. Dál musíte po svých.

Prvních několik set metrů je klidná tůň. Ulovit zde můžete tlouště všech velikostí a opravdu vyžrané hrouzky. Tloušti leží v každé díře a za každým padlým stromem.

Zkoušel jsem několik nástrah, ale největší úspěch jsem měl s klasickou žížalou. Napichoval jsem ji tak, aby měla dostatečně dlouhé konce, které se ve vodě hýbou.

Proti proudu můžete postupovat buď podél vody, kde se ale musíte prodírat kopřivami a vysokou trávou, nebo po cyklostezce, která potok víceméně kopíruje. Po chvilce dorazíte k úseku, kde se pravidelně střídají proudy a opravdu hluboké tůně. Nad mini potok teče čím dál rychleji. Tůňky zde najdete také, ale většinou již dost proudné.

Došel jsem až na místo, kde vede přes potok železniční trať. Celý výlet mi trval půl dne a skvěle jsem si zachytal. Aktivita ryb možná byla ovlivněna nedávnou povodní. Všude po potoce bylo vidět, že před několika dny byla voda cca o metr možná i metr a půl výš. I přesto zde ryby byly a braly…

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled