Fotografie
Ladislav okomentoval Na jaké pruty a...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Stojan...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Prut...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Vtip nevtip...
předevčírem
Fotografie
Ladislav okomentoval Rybář...
předevčírem

Kam na ryby? Sázava 5

strunc 13. srpna 2019 0 komentářů

Kam na ryby

Text: Jiří Kocourek, foto: rybaripraha.cz, David Štrunc

Na mimopstruhovém sportovním revíru Sázava 5 platí republikové, celosvazové nebo územní povolenky Územního svazu města Prahy. Rybářsky velmi atraktivní je celý 13km úsek řeky. Revír začíná od jezu mlýna Sázava – Černé Budy (jez pod klášterem v obci Sázava) a končí u jezu mlýna v Ledečku. Ve strouze skláren Kavalier v Sázavě je lov ryb zakázán. Na ostrově pod jezem v osadě Budín – k. ú. Samopše – platí zákaz lovu ryb z pravého břehu mlýnského odpadu (strouhy). Rybáři jsou oprávněni vstupovat na pozemky ostrova pouze v cca 3 m širokém pruhu přiléhajícím k řece a mlýnské strouze.

Statistiky úlovků hovoří o tom, že se nejvíce loví kapr, následuje cejn, tloušť, štika, úhoř, podoustev a candát. Chytí se několik okounů, parem, bolenů, karasů a línů.

REKLAMA

Při pohledu do rybářské mapy vidíme nejen hranice revíru a to, že žádný přítok Sázavy 5 není určen ke sportovnímu rybolovu, ale také poměrně pestré možnosti silniční a železniční dopravy k revíru, dokonce i možnosti ubytování pro rybáře. Ačkoliv Sázava 5 leží ve Středočeském kraji, hospodářem na revíru je ÚS města Prahy.

Kvalita vody je výborná

Řeka je široká 30 až 45 metrů. Voda s sebou často nese mnoho zrnek hlíny a proto mívá převážně hnědou, zakalenou barvu (z hlediska chemického znečištění je však kvalita vody v Sázavě jedna z nejlepších). Lov z loděk a zavážení nástrah je povolen.

REKLAMA

Na základě rozhodnutí MZe z roku 2017 je v celém revíru povolen lov od 16.6. do 30. 9. v době od 00:00 od 4:00 hodin. V září smí být při nočním rybolovu použita pouze nástraha rostlinného původu, boilie nebo rybička větší než 20 cm.

V lednu (za předpokladu, že nebudou velké mrazy) můžeme být na Sázavě úspěšní při lovu tloušťů, cejnů a plotic. Vhodným způsobem lovu je plavaná s nástrahou vedenou těsně po dně. Ryby hledáme v hlubších tišinách nebo klidnějších zátočinách.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled