Fotografie
okomentoval VIDEO: Co se dě...
včera
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
předevčírem
Fotografie
Jaroslav přidal úlovek Kapr obecný...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav okomentoval Makrela na klac...
před 4 dny
Fotografie
Jaroslav okomentoval Staročeská kapř...
před 4 dny

Kam na ryby? Zimní Botič vás příjemně překvapí

strunc 17. ledna 2020 0 komentářů

Kam na ryby

Text: David Štrunc, foto: autor

Leden. Jeden z nejhorších měsíců na rybaření. Sezona dravců je za námi a další v nedohlednu. Kapři se dají chytit, ale chce to hodně trpělivosti a většinou i času. Je tedy lepší zůstat doma? Rozhodně ne!

Začátek roku se nese ve znamení malých ryb, které asi většina z nás přes rok téměř ignoruje. Při mrazivých vycházkách potěší každá malá plotička nebo vousatý hrouzek.

REKLAMA

Pokud jste ze stejného těsta jaka my a nevydržíte sedět doma, vyrazte na pražský potůček Botič. Poměrně snadno se tam dostanete MHD, pokud jedete autem, můžete ho nechat u školy (viz mapa níž).

Neberte nic, co nepotřebujete. My měli jen krátký proutek s odhozem do 20 g, malý naviják s 0,16mm vlascem, pár splávků, háčky, bročky, návnadu a povinnou výbavu.

REKLAMA

Postupně jsme zkoušeli červy, pařený rohlík a žížaly. V úspěšnosti jednoznačně vyhráli červi. Na žížalu nepřišlo ani ťuknutí a rohlík byl na malé rybky asi moc velký.

Nejlepší místo

Pokud necháte auto u školy, vydejte se směrem po proudu. Po zhruba sto metrech dorazíte do dlouhé tůně, kde už můžete chytat. Doporučujeme popojít ještě dalších dvě stě metrů, tím se dostanete do nadjezí, kde je ryb víc.

A na jaké rybky se můžete těšit? Nám se podařilo ulovit tlouště, hrouzky a plotice. V létě jsou tu i karasi, ti nám však teď v zimě nebrali.

Takže, pokud se nemůžete dočkat sezony, vyrazte! Ryby už jsou při chuti.

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled