Fotografie
Vojtech přidal úlovek Pstruh obecný...
před 7 min
Fotografie
Vojtech přidal úlovek Kapr obecný...
před 9 min
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 46 min
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 51 min
Fotografie
Michal přidal úlovek Amur bílý...
před 57 min

Kapří poradna – boilie obalené v těstě

strunc 10. února 2020 0 komentářů

Poznávání

Odpovídá: Karel Nikl, foto: autor

Z rybářů, kteří chytají kapry v zimně nebo brzy na jaře, mám velkou radost. Kapraři postupně poznávají, že mýtus o zimním spánku kaprů není až tak pravdivý. Boilie používejte menších průměrů, asi 10 mm, nejvíce 18 mm.

Vyplatí se zkoušet i plovoucí boilie o stejné velikosti. Příchuť kuliček se ale přesně určit nedá. Zde záleží na zkoušení formou pokus – omyl – úspěch. Říká se, že v zimě kapři preferují sladké boilie, ale poslední dobou se stejně úspěšně kapři v zimě chytají i na masové příchutě.

REKLAMA

Důležitější než příchuť je složení mixu boilie. Směs na zimní chytání se dá ovlivnit zásadně. Jde o to, aby boilie bylo hodně aktivní i ve studené vodě. Každá firma, která distribuuje nebo vyrábí boilie, by nám měla s boilie na zimní lov kaprů dobře poradit. Je chybou některých ortodoxních kaprařů, že používají jen boilie.

Nebojte se po tání ledu použít pár zrnek měkké kukuřice (bonduelku) nebo některou živočišnou nástrahu, jako jsou kupříkladu červi na maggot clipu nebo rousnice navlečená na dlouhém boilie vlasu. Skvělou vychytávkou pro studené vody (ale i pro celý rok) je obalové těsto na boilie, které je mnohem aktivnější než uvařená kulička. Těsto se ve vodě rozpouští po dobu několika hodin a do okolí nástrahy uvolňuje intenzivní pachovou stopu. Těsto je prostě skvělým pomocníkem na lov ve studené vodě.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Líbil se vám článek?

Pošlete ho dál svým přátelům

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Diskuze k článku (0)

Novinky z iRybářství na váš e-mail

Články, videa, recepty a další novinky na váš e-mail. Mějte přehled